DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Przyszłość Europy wykład Guy Verhofstadta

Przyszłość Europy wykład Guy Verhofstadta

Początek: czw., 13 paź 2016, 15:00
Koniec: czw., 13 paź 2016, 16:30

13 października 2016 roku o godzinie 15:00 w Auli nr 5, zapraszamy na wykład nt. „Przyszłości  Europy”, który wygłosi Guy Verhofstadt  poseł w Parlamencie Europejskim oraz przewodniczący Sojuszu Liberałów i Demokratów w Europie (ALDE). Były premierem Belgii (1999-2008) i kandydat na przewodniczącego Komisji Europejskiej (2014). 

„Przyszłość Europy”

Unia Europejska jest obecnie napędzana przez kilka równoczesnych, wielowymiarowych kryzysów: Brexit, kryzys uchodźczy, strefy Euro, konflikty we wschodnim i południowym sąsiedztwie. Powszechnie dominuje też brak zaufania pomiędzy państwami, instytucjami europejskimi i społeczeństwami. W momencie gdy dominują siły dezintegracyjne, idee federalistyczne odchodzą w zapomnienie. Jaka jest przyszłość integracji europejskiej? Jak przełamać kryzys, zreformować UE i ocalić najlepszy po II wojnie światowej projekt?   

Guy Verhofstadt
Poseł w Parlamencie Europejskim oraz przewodniczący Sojuszu Liberałów i Demokratów w Europie (ALDE). Były premier Belgii (1999-2008) i kandydat na przewodniczącego Komisji Europejskiej (2014). Jest założycielem federalistycznej Grupy Spinelli, był także nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem ‘Vision for Europe’ (2002). Napisał kilka książek, w tym m.in. „Europejska choroba” (2015), „Dla Europy. Manifest postnarodowej rewolucji w Europie” (2012, z Danielem Cohnem-Benditem), „Stany Zjednoczone Europy” (2006) 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.