UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Przyszłość Europy. Kto powie szach-mat na globalnej szachownicy?

Przyszłość Europy. Kto powie szach-mat na globalnej szachownicy?

Jaka będzie przyszłość Europy? To pytanie coraz częściej jest zadawane nie tylko wśród polityków.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula również postanowiła je zadać. Zapraszamy serdecznie na seminarium naukowe, które odbędzie się 6.10.2015 roku w godzinach 16:00 – 17:45 w auli nr 5.

Kryzys migracyjny jest w ostatnim czasie jednym z wielu, jakie trapią Unię Europejską. Całe sąsiedztwo UE, zarówno na południu, jak i na wschodzie, jest wielką sferą niestabilności. Dodatkowo w Unii w siłę rosną partie eurosceptyczne, Grecja może wypaść poza strefę euro (GREXIT), a Wielka Brytania w ogóle zrezygnować z członkostwa we Wspólnocie (BREXIT). Jaka jest przyszłość projektu integracyjnego, który wciąż jest najbardziej zaawansowaną formułą współpracy państw na całym świecie? Czy w obliczu nowych potęg Unia będzie mogła być skuteczna na globalnej szachownicy?

Zapraszamy na spotkanie, mające charakter dyskusji panelowej moderowanej przez dra Bartłomieja Nowaka z udziałem wybitnych mówców:

Andrew Moravcsik
Profesor i dyrektor programu Unii Europejskiej na Uniwersytecie Princeton. Jedna z najważniejszych postaci na świecie w dziedzinie stosunków międzynarodowych i europeistyki. Autor ponad 125 publikacji z tych dziedzin. Regularnie komentuje m.in. w Foreign Affairs, Newsweek International, Financial Times, New York Times. Współpracownik Brookings Institution a obecnie stypendysta Transatlantic Academy w Waszyngtonie. Poza zainteresowaniami naukowymi jest też znanym recenzentem i komentatorem muzyki klasycznej i opery.

Paola Subacchi
Dyrektor ds. badań w Królewskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych (Chatham House) w Londynie i ekspert z zakresu międzynarodowej ekonomii. Autorka kilku książek, stale komentuje dla BBC, Financial Times i Project Syndicate. Gościnnie wykłada na Uniwersytecie w Bolonii i jest konsultantką Economist Intelligence Unit.

Andrzej Olechowski

Były minister spraw zagranicznych (1993-95) oraz minister finansów (1992). Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca AFIB Vistula. Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego w Warszawie S.A. i członek Europejskiej Rady Polityki Zagranicznej (ECFR). Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej i kandydat w wyborach prezydenckich w 2000 r.

Bartłomiej E. Nowak – Moderator spotkania
Dyrektor Programu Kształcenia – Stosunki Międzynarodowe w AFiB Vistula. Politolog i doktor nauk ekonomicznych, absolwent studiów podyplomowych w Kennedy Harvard School of Government. Był stypendystą Transatlantic Academy w Waszyngtonie (2013-14), a wcześniej dyrektorem wykonawczym Centrum Stosunków Międzynarodowych (2010-13).

Seminarium odbędzie się
6 października 2015 roku w w godzinach 16:00 – 17:45 w auli nr 5.
w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula , ul. Stokłosy 3

(seminarium prowadzone będzie w języku angielskim)

R.S.V.P do 25 września br., Małgorzata Ślubowska, tel. 22 45 72 401, m.slubowska@vistula.edu.pl

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.