DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Przyszłość Europy. Kryzys migracyjny!

Przyszłość Europy. Kryzys migracyjny!

Początek: wt., 06 paź 2015, 16:00
Koniec: wt., 06 paź 2015, 17:45

Jaka będzie przyszłość Europy? To pytanie coraz częściej jest zadawane nie tylko wśród polityków.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula również postanowiła je zadać. Zapraszamy serdecznie na seminarium naukowe, które odbędzie się 6.10.2015 roku  w godzinach 16:00 – 17:45 w auli  nr 5. 

Kryzys migracyjny jest w ostatnim czasie jednym z wielu, jakie trapią Unię Europejską.  Całe sąsiedztwo UE, zarówno na południu, jak i na wschodzie, jest wielką sferą niestabilności. Dodatkowo w Unii w siłę rosną partie eurosceptyczne, Grecja może wypaść poza strefę euro (GREXIT), a Wielka Brytania w ogóle zrezygnować z członkostwa we Wspólnocie (BREXIT). Jaka jest przyszłość projektu integracyjnego, który wciąż jest najbardziej zaawansowaną formułą współpracy państw na całym świecie? Czy w obliczu nowych potęg Unia będzie mogła być skuteczna na globalnej szachownicy? 

Zapraszamy na spotkanie, mające charakter dyskusji panelowej moderowanej przez dra Bartłomieja Nowaka z udziałem wybitnych mówców: 

Andrew Moravcsik
Profesor i dyrektor programu Unii Europejskiej na Uniwersytecie Princeton. Jedna z najważniejszych postaci na świecie w dziedzinie stosunków międzynarodowych i europeistyki. Autor ponad 125 publikacji z tych dziedzin. Regularnie komentuje m.in. w Foreign Affairs, Newsweek International, Financial Times, New York Times. Współpracownik Brookings Institution a obecnie stypendysta Transatlantic Academy w Waszyngtonie. Poza zainteresowaniami naukowymi jest też znanym recenzentem i komentatorem muzyki klasycznej i opery.  

Paola Subacchi
Dyrektor ds. badań w Królewskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych (Chatham House) w Londynie i ekspert z zakresu międzynarodowej ekonomii. Autorka kilku książek, stale komentuje dla BBC, Financial Times i Project Syndicate. Gościnnie wykłada na Uniwersytecie w Bolonii i jest konsultantką Economist Intelligence Unit.  

Andrzej Olechowski

Były minister spraw zagranicznych (1993-95) oraz minister finansów (1992). Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca AFIB Vistula.  Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego w Warszawie S.A. i członek Europejskiej Rady Polityki Zagranicznej (ECFR). Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej i kandydat w wyborach prezydenckich w 2000 r.

Bartłomiej E. Nowak – Moderator spotkania
Dyrektor Programu Kształcenia – Stosunki Międzynarodowe w AFiB Vistula. Politolog i doktor nauk ekonomicznych, absolwent studiów podyplomowych w Kennedy Harvard School of Government. Był stypendystą Transatlantic Academy w Waszyngtonie (2013-14), a wcześniej dyrektorem wykonawczym Centrum Stosunków Międzynarodowych (2010-13). 

Seminarium odbędzie się  
6 października 2015 roku w  w godzinach 16:00 – 17:45 w auli  nr 5. 
 w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula , ul. Stokłosy 3
 
(seminarium  prowadzone będzie w języku angielskim) 

R.S.V.P do 25 września br., Małgorzata Ślubowska, tel. 22 45 72 401, m.slubowska@vistula.edu.pl 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.