DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Prorektor SGTiH Vistula Rafał Szmytke laureatem nagrody Orły Turystyki „Rzeczpospolitej”

Prorektor SGTiH Vistula Rafał Szmytke laureatem nagrody Orły Turystyki „Rzeczpospolitej”

mężczyźni, nagroda, wręczenie nagrody

Dziesięć Orłów Turystyki „Rzeczpospolitej” – nagród ustanowionych z okazji przypadającego w tym roku 10-lecia serwisu Turystyka.rp.pl – trafiło do rąk wybitnych przedstawicieli branży turystycznej.
Wśród laureatów jest Rafał Szmytke, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.
Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia w biznesie turystycznym i promowanie polskiej turystyki, a także za działalność na rzecz branży turystycznej.

Jak powiedział redaktor serwisu Turystyka.rp.pl., Filip Frydrykiewicz, Orłami Turystyki „Rzeczpospolitej” zostały wyróżnione osoby, dzięki którym polska turystyka prezentuje wysoki europejski poziom, które swoją pracą, kreatywnością i osobowością wyrastają ponad codzienność, wyznaczają kierunki i powodują, że turystyka się rozwija. Jest wśród nich Rafał Szmytke, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Wcześniej był najdłużej (lata 2007 – 2016) urzędującym prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. POT za jego czasów wprowadził polską promocję turystyczną na światowe rynki. Wśród osiągnięć jego prezesury jest promujący polską turystykę rejs żaglowca Fryderyk Chopin dookoła Europy (2010 r.), partnerstwo Polski podczas największych targów turystycznych na świecie, ITB Berlin (2011 r.), pionierskie powiązanie promocji turystycznej z dużymi wydarzeniami sportowymi, jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, i gospodarczymi, jak EXPO 2015 w Mediolanie.

– Zdaliśmy sobie sprawę, że w środowisku ludzi tworzących polską turystykę jest wielu znakomitych menedżerów, przedsiębiorców, ludzi zajmujących się promocją, o których istnieniu opinia publiczna nie zawsze wie, a na pewno rzadko zdaje sobie sprawę, jak wiele im ta gałąź gospodarki zawdzięcza – powiedział w trakcie uroczystości wręczenia nagród Filip Frydrykiewicz. – Dlatego mamy nadzieję, że Orły Turystyki „Rzeczpospolitej” przyczynią się do wyrażenia tym ludziom uznania i będą formą podziękowania dla nich. Jednocześnie liczymy, że Orły zwrócą uwagę opinii publicznej na całą turystykę, jej wysoką jakość i znaczące miejsce w gospodarce.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.