UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Propaganda rosyjska: sowiecki przekaz w nowym wydaniu?

Propaganda rosyjska: sowiecki przekaz w nowym wydaniu?

Początek: wt., 16 cze 2020, 20:00

Rosyjska propaganda dotycząca kwestii historycznych to ważny element wywierania przez Kreml wpływu na inne państwa. Tło tej ofensywy, cele oraz stosowane w niej narzędzia będą przedmiotem seminarium Programu Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Akademii Finansów i Biznesu Vistula Propaganda rosyjska: sowiecki przekaz w nowym wydaniu? Wydarzenie odbędzie się online 16 czerwca, o godz. 12:00 na platformie Teams.

Moskwa buduje swoją politykę na bazie mitu wojny „wyzwoleńczej”. Od lat usiłuje narzucić własną, fałszywą narrację historyczną, poprzez działania propagandowe czy dezinformację.

Stara się wymazać swoje zbrodnie i atakuje kraje, które przeciwstawiają się zmanipulowanej przez nią wersji historii.

Kwestia oddziaływania propagandowego Rosji jest szczególnie ważna, bo w ostatnim okresie to właśnie Polska jest jednym z jej celów. Kierunki tej ofensywy w odniesieniu do wspólnej, polsko-rosyjskiej historii, szczególnie w okresie II wojny światowej, wyznaczył sam prezydent Władimir Putin.

Warto zauważyć, że rosyjska propaganda jest jednym z tematów często podejmowanych w pracach licencjackich studentów dziennikarstwa AFiB Vistula, pochodzących z Ukrainy.

Wprowadzenie do seminarium wygłoszą: dr Piotr Kościński, autor książki „Bolszewiccy Polacy i faszystowska Polska” o propagandzie w polskojęzycznej prasie w ZSRR w okresie międzywojennym,  dr hab. Agnieszka Legucka, prof. AFiB Vistula oraz dr Justyna Olędzka. Dyskusję będzie moderować dr Michał Maliszewski, dyrektor Programu Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

16 czerwca, 2020 r. o godz. 12:00 na platformie Microsoft Teams

Prosimy o rejestrację swojego uczestnictwa poprzez kliknięcie w poniższy link i wypełnienie formularza rejestracyjnego.
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=_iql6Khu90eydXg_cIe1-sWz5yuX14xBpr6Fyy0DnshUQTA1NTBBMkdHRVdFM1BOWklCTUk0NDVDUC4u

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.