UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Prawa człowieka i społeczeństwo obywatelskie w Europie Wschodniej

Prawa człowieka i społeczeństwo obywatelskie w Europie Wschodniej

Początek: czw., 17 gru 2015, 10:00
Koniec: czw., 17 gru 2015, 12:00

Zapraszamy na spotkanie z Panią Luydmyla Kozlovską, szefową Fundacji Otwarty Dialog nt. Prawa Człowieka i społeczeństwo obywatelskie w Europie Wschodniej. Termin: 17.12.2015 r. godzina 10:00, sala 224. 

Lyudmyla Kozlovska
Prezes Zarządu

Absolwentka finansów na Państwowym Uniwersytecie Technicznym w Sewastopolu oraz The School of Arts and Humanities na University of Wales w Bangor. Stypendystka rządu polskiego i doktorantka na Wydziale Historii Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów (placówka edukacyjna, założona m.in. przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II).Inicjatorka powołania, a od czerwca 2010 r. Prezes Zarządu Fundacji Otwarty Dialog. Organizatorka międzynarodowych misji obserwacji wyborczych oraz misji monitorujących stan przestrzegania praw człowieka na Ukrainie, w Gruzji i w Kazachstanie. Koordynuje działania na rzecz reformy Interpolu, którego mechanizmy nagminnie wykorzystują państwa autorytarne. 

Działaczka społeczna, zaangażowana w działalność Fundacji Regionalnych Inicjatyw i organizacji PORA (czarna). W 2004 r. aktywna uczestniczka Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie. Liderka kampanii na rzecz wyprowadzenia Floty Czarnomorskiej FR z Sewastopola w 2005-06 r. W przeszłości także koordynator projektów międzynarodowych w Fundacji Dialog na Rzecz Rozwoju i przedsiębiorstwie OOO „ES.T.Kom” (Ukraina).
Zainteresowana historią i polityką Europy Wschodniej i Azji Centralnej.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.