Strona główna / News / POLSKA WOBEC ŁADÓW I PORZĄDKÓW EUROPEJSKICH

POLSKA WOBEC ŁADÓW I PORZĄDKÓW EUROPEJSKICH

W jakim stopniu bezpieczeństwo Polski zależało i zależy od sytuacji w Europie? Jakie porządki były szkodliwe, a jakie pozytywne dla polskich interesów?

Na między innymi te pytania odpowie podczas seminarium naukowego dr hab., prof. Jerzy M. Nowak, wykładowca AFiB Vistula, wiceprezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego (SEA) i dyplomata z 50-letnim doświadczeniem.

Wykład będzie prowadzony przekrojowo przez historyczne porządki europejskie: średniowieczny, dwa nowożytne – westfalski i wiedeński, trzy współczesne: wersalski, jałtańsko poczdamski (zimnowojenny), po-zimnowojenny i dzisiejszy – „nieład w ładzie”.

Zapraszamy we wtorek, 25 kwietnia o godz. 10:00 do sali 21. Wstęp wolny.