UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Polska kandydatem do Rady Bezpieczeństwa ONZ

Polska kandydatem do Rady Bezpieczeństwa ONZ

Jak Polska powinna prowadzić kampanię, żeby zostać członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ? Analiza Bartłomieja E. Nowaka, wykładowcy Akademii Finansów i Biznesu Vistula, na przykładzie kampanii poprzednich kandydatów.

Analiza przybliża zasady i kryteria wyboru państwa na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, opisuje główne czynniki skutecznej kampanii wyborczej i sposób jej prowadzenia przez państwo kandydujące. Główną tezą artykułu jest myśl, że prowadzenie kampanii w sposób tradycyjny, przez klubowe negocjacje dyplomatyczne, gdzie głównym ośrodkiem działania jest stałe przedstawicielstwo państwa przy ONZ w Nowym Jorku, to strategia, która obecnie może być dalece niewystarczająca dla osiągnięcia sukcesu.

Zapraszamy do lektury artykułu publikowanego m.in. w czasopiśmie „Sprawy Międzynarodowe” TUTAJ

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.