UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Podziel się dobrem, pomóż seniorom!

Podziel się dobrem, pomóż seniorom!

wolontariat, kobiety, jedzenie

To dla wszystkich bardzo trudny czas. Najgorzej znoszą go jednak seniorzy. Są najmniej odporni, najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19 i często samotni. Dlatego okaż serce, podziel się dobrem, pomóż naszym seniorom!

Ponownie zachęcamy do przyłączenia się do akcji pomocy seniorom organizowanej przez Urząd Dzielnicy Ursynów, której jesteśmy częścią. Zadaniem wolontariuszy jest robienie zakupów osobom starszym raz w tygodniu i wyrzucanie śmieci. Dzięki takiej pomocy seniorzy mogą bezpiecznie zostać w domu.

Władze Ursynowa zapewniają środki ochrony osobistej – maski, rękawice i płyny dezynfekujące. Wolontariusze dostaną również identyfikator, precyzyjną instrukcję postępowania oraz wsparcie dyżurujących pracowników Urzędu.

Większość seniorów nie zna języków obcych, dlatego wolontariusze powinni znać język polski na poziomie podstawowym.

Studenci i pracownicy Vistuli już wiosną zaangażowali się w pomoc osobom z grup ryzyka, potencjalnie zagrożonych poważnym przebiegiem COVID-19. Opieką zostały objęte przede wszystkim osoby samotne, które nie mogły liczyć na wsparcie rodziny lub przyjaciół.

Liczymy na Wasze zgłoszenia. Prosimy je kierować na adres: wolontariat.coronawirus@vistula.edu.pl

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.