UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Podsumowujemy wykład prof. Salvatore’a Babonesa

Podsumowujemy wykład prof. Salvatore’a Babonesa

W czwartek 25 maja w kampusie Grupy Uczelni Vistula odbył się wykład otwarty „Prognozowanie przyszłości – ocena prawdopodobieństwa długoterminowych trendów w rozwoju sytuacji na świecie”, wybitnego amerykańskiego socjologa prof. Salvatore Babonesa.

Podczas wykładu, prof. Salvatore Babones analizował aktualną sieć powiązań ekonomicznych na świecie. Rozróżniając trzy zasadnicze obszary: Amerykę Północną, Europę oraz Azję, zaprezentował ich siłę oddziaływania na globalną gospodarkę oraz możliwości wzajemnej współpracy.

Uczestnicy wykładu dowiedzieli się również jaka przyszłość czeka Stany Zjednoczone a także jak w obecnej rzeczywistości odnajduje się Unia Europejska i jej poszczególne państwa członkowskie.

Prof. Babones na podstawie własnej koncepcji stworzył model rozwojowy Chin, sięgający 2100 roku. Wynika z niego, że liczba mieszkańców Chin osiągnęła już punkt krytyczny i w każdym z zaprezentowanych trzech wariantów zacznie systematycznie spadać.

Wykład miał charakter otwarty, dzięki czemu wszyscy uczestnicy swobodnie dyskutowali i rozmawiali z jednym z najbardziej liczących się naukowców na świecie.

Więcej o autorze: https://salvatorebabones.com

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.