Strona główna / News / Pierwszy wielki sukces siatkarek Vistuli

Pierwszy wielki sukces siatkarek Vistuli

Nasza reprezentacja siatkarek odniosła swój pierwszy znaczący sukces! „Vistulanki” wygrały 51. Varsoviadę, czyli prestiżowy turniej studentek pierwszego roku. W finale po pasjonującym meczu pokonały AZS AWF.

Młodsza część reprezentantek AFiBV stanęła na wysokości zadania. Wysokie oczekiwania uczelni spotkały się z pozytywnym oddźwiękiem ambitnych i głodnych sukcesu zawodniczek. W fazie grupowej „Vistulanki” trafiły do trudniejszej grupy B, w której zmierzyły się z ekipami SGGW, WAT-u, APS i AWF-u. Ekipa AFiBV pokonała trzy pierwsze z wymienionych zespołów, lecz w spotkaniu o pierwszą lokatę w grupie w nie najlepszym stylu uległy miejscowym z AWF. Drugie miejsce w grupie B zaowocowało jednak awansem do półfinału.

„Vistulanki” przystąpiły do fazy pucharowej turnieju bardzo skoncentrowane i zdeterminowane, nie było mowy o lekceważeniu rywalek. W pierwszej odsłonie półfinału gładko pokonały AZS UW, jednak kolejna partia doprowadziła do tie-break’a, w którym znów górą były dziewczyny z Vistuli.

W finale na nasze reprezentantki czekała już ekipa AZS AWF, z którą przegrały wcześniej w grupie. Wola walki i wnioski wyciągnięte z rozegranego dzień wcześniej spotkania przełożyły się na obraz gry – Vistula dużo blokowała i konsekwentnie odrzucała rywalki od siatki zagrywką. W ataku wyróżniały się Aleksandra Gancarz i Dominika Witowska, jednak na ich widowiskowe zagrania pracował cały zespół. Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia AWF (0:4), w grze naszych reprezentantek pojawiła się nerwowość. Odzyskały one rytm w drugiej części partii, lecz było już za późno, by wyrównać – AWF doprowadził do trzeciej odsłony. W tej gra toczyła się „na noże”. W końcówce AWF prowadził już 12:9 i wszystkim wydawało się, że wynik jest przesądzony, jednak „Vistulanki” udowodniły, że w sporcie zawsze trzeba walczyć do końca. Złapały wiatr w żagle i do końca meczu pozwoliły rywalkom na wygranie już tylko jednej akcji. Radości nie było końca, a nagrodzone owacją dziewczyny z Vistuli odtańczyły na parkiecie taniec zwycięstwa.

Nasze „Złotka” wystąpiły na Varsoviadzie w składzie: Kamila Kashmiri, Aleksandra Gancarz, Maja Pelczarska (kapitan),Valeriia Shulzhenok, Dominika Witowska, Joanna Pogorzelska, Monika Kartowicz, Anna Łukasiewicz.

Zespołem opiekowali się Tomasz Kołodziejski i Maciej Szewczyk.

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44