UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Perspektywy i możliwości implementacji walut lokalnych w Polsce oraz europie środkowo-wschodniej

Perspektywy i możliwości implementacji walut lokalnych w Polsce oraz europie środkowo-wschodniej

w dniach 5-6 kwietnia 2016 w Krakowie, Akademia Finansów i Biznesu Vistula prezentowała rozwiązania wypracowane w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską Digipay4Growth: Governaments, SMEs and consumers make expenditures through a digital payment system that stimulates economic growth and job creation by increasing sales and access to credits for SMEs, w tłumaczeniu “cyfrowe płatności dla wspierania wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy poprzez wzrost sprzedaży i dostępności do kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw”, podczas II Europejskiego Kongresu Samorządów.

Kongres Europejski jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań przedstawicieli władz samorządowych w Europie. W kongresie uczestniczyło ponad 1200 osób, m.in. liderów samorządowych, ludzi nauki, biznesu oraz przedstawicieli administracju publicznej. Zagadnienia związane z implementacją walut lokalnych, o korzyściach z wprowadzenia których mówił prof. Jan Fazlagić ekspert AFiBVistula, idealnie wpisywały się w tematykę kongresu pn. „Współczesny samorząd-mieszkańcy, współpraca, innowacje”. Europę trzeba budować od nowa, ale nie zaczynając od dachu, czyli unijnych instytucji, tylko od dołu, przez społeczności lokalne – mówił Emil Boc, były premier Rumunii, a obecnie prezydent miasta Kluż-Napoka. Właśnie waluty lokalne to jeden z nowych impulsów rozwojowych dla społeczności lokalnych. Ich wprowadzenie powoduje wzmocnienie lokalnych firm, ochronę i tworzenie nowych miejsc pracy, podwyższenie kapitału społecznego, tożsamość, promocję regionu w kraju i zagranicą, wzrost wpływów podatkowych. Waluty lokalne to narzędzia i możliwości dostępne dla każdej społeczności lokalnej bez dużego wysiłku i nakładu finansowego. Można je z powodzeniem wdrażać bez udziału instytucji finansowych, korzystając np. tylko z rozwiązań elektronicznych, czego przykładem jest Sardex we Włoszech. Szczegółowe informacje na temat prezentowanych rozwiązań znajdą Państwo na stronie projektu: www.digipay4growth.eu.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.