DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Państwo Islamskie – 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o ISIS

Państwo Islamskie – 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o ISIS

Początek: wt., 25 paź 2016, 10:00
Koniec: wt., 25 paź 2016, 12:00

Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na otwarte Seminarium Naukowe n.t.  „Państwo Islamskie – 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o ISIS”. Wykład wygłosi  i dyskusję poprowadzi Anar Ibrahimow z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Seminarium odbędzie się we wtorek, 25 października br.  o godz. 10:00, w sali 21 Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
 Zapraszamy do dyskusji o Państwie Islamskim. Wykład prowadzony będzie w języku polskim. 

Głównym tematem dzisiejszego seminarium jest państwo islamskie. Temat ten jest obecnie bardzo aktualny, który jeszcze bardziej się zaktualizował wraz z powstaniem tzw. Państwa Islamksiego w Iraku i Lewancie. Biorąc pod uwagę fakt, iż państwo islamskie jest tematem znacznie obszernym, nie będziemy dziś mówili o państwowo-politycznej ideologii i podstawowych koncepcjach państwa islamskiego, jak również o zasadach funkcjonowania państwa islamskiego czy bądź o formach rządzenia w państwie islamskim. Skupimy się na przykładzie tzw. ISIS – quasi-państwa „islamskiego”, które zostało utworzone przez ekstremistyczne ugrupowania muzułmanów-salafitów – radykalnie nastawionych zwolenników politycznego islamu. Będziemy próbowali odpowiedzieć na te 10 najważniejsze pytania dotyczące ISIS: Czego chce ISIS? Kiedy powstał ISIS? Kto jest liderem ISIS? Kto finansuje ISIS? Jaką taktykę stosuje ISIS? Co wiąże ISIS z al-Kaidą? Co się znajduje pod kontrolą ISIS? Jaki jest potencjał militarny ISIS? Czy współpracuje ISIS z oficjalnym Damaszkiem? Co czeka ISIS?

I dopiero w miarę jasne odpowiedzi na w/w pytania pozwola nam rozszerzyć wiedzę i uzyskać szerszy zakres informacji o ISIS, o jego strukturze, celach, potencjale i dalszym losie. 

Wykład odbędzie się w języku polskim. 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.