Strona główna / News / Ogólnopolska Konferencja Naukowa AFiB Vistula „Wyzwania wzrostu polskiej gospodarki”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa AFiB Vistula „Wyzwania wzrostu polskiej gospodarki” jest ważnym akcentem obchodów jubileuszowych. Uczelnia świętuje właśnie trzydziestolecie pracy naukowej i dydaktycznej oraz działalności na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego. Konferencja odbędzie się 8 listopada o godz. 10, w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Konferencja umożliwi wymianę poglądów przedstawicielom nauk społecznych z całego kraju. Jej interdyscyplinarny charakter zostanie zapewniony dzięki współpracy z Instytutem Badań w dyscyplinie Nauki o Polityce i Administracji oraz Instytutem Badań w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Celem jest pokazanie perspektywy dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski i dokonanie porównań jej sytuacji z innymi krajami oraz przeanalizowanie mocnych i słabych stron zmian ustrojowo-systemowych zachodzących w naszym kraju.

W konferencji wezmą udział wybitni naukowcy Akademii Finansów i Biznesu Vistula, którzy prowadzą nowatorskie badania i mają ambicje, aby ich aktywność naukowa skupiała się na aktualnie zachodzących zjawiskach, odpowiadała na współczesne wyzwania i potrzeby społeczne oraz przekładała się na rzeczywistość. To uznani eksperci, którzy starają się, aby ich praca miała wpływ na praktyków biznesu – sugerują rozwiązania, wytyczają kierunki rozwoju i wskazują na zagrożenia. To oni budują pozycję i prestiż naszej uczelni. Od ich kwalifikacji zależy naukowy poziom, jakość kształcenia, ale także wizerunek Uczelni Vistula jako instytucji ważnej społecznie.

Wykorzystanie ich badań w praktyce daje wiele wymiernych korzyści. Wpływa na rozwój społeczny, szybsze tempo wzrostu PKB, wzrost innowacyjności, postęp technologiczny oraz rozwój przedsiębiorczości.

Ramowy Program Konferencji

9.30 – 10.00 – REJESTRACJA

10.00 – 10.15 – OTWARCIE KONFERENCJI

10.15 – 11.00 – WYKŁAD INAUGURACYJNY – prof. dr hab. Paweł Wojciechowski

„WYZWANIA WZROSTU POLSKIEJ GOSPODARKI”

11.00 – 13.00 – SESJA 1: EKONOMIA I FINANSE

13.00 – 14.00 – PRZERWA

14.00 – 15.30 – SESJA 2: RÓWNOLEGŁE PANELE

Panel A: Nauki o Polityce i Administracji – Temat panelu: „Transformacja państw Europy Środkowo-Wschodniej”

Panel B: Nauki o Zarządzaniu i Jakości – Temat panelu: „Zarządzanie organizacjami w dobie globalizacji i rewolucji technologicznej 4:0.”

15.30-16.00 – UROCZYSTE ZAMKNIĘCIE OBRAD, SESJA PLENARNA

Informacji dodatkowych udziela Dział Nauki AFiB Vistula pod adresem: konferencja30lat@vistula.edu.pl, ew. tel. +48 22 45 72 401.