DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Odszedł prof. Adam Koseski, były rektor i współzałożyciel Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

Odszedł prof. Adam Koseski, były rektor i współzałożyciel Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

żałoba, świeczka. kwiaty

W wieku 81 lat zmarł prof. Adam Koseski, były rektor i współzałożyciel Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, będącej dziś filią Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Profesor Koseski był historykiem i politologiem oraz tłumaczem bułgarskiej literatury pięknej i naukowej. Specjalizował się w historii najnowszej i stosunkach międzynarodowych. Prowadził m.in. badania w zakresie najnowszych dziejów powszechnych, zwłaszcza problematyki bałkańskiej oraz losów Polaków na Wschodzie.

Był autorem wielu publikacji, członkiem licznych instytucji, krajowych i regionalnych stowarzyszeń i rad naukowych.

Wychował kilka pokoleń humanistów. Był promotorem 35 rozpraw doktorskich, kilkuset prac magisterskich i licencjackich, a także wielokrotnym recenzentem dorobku naukowego w postępowaniach o nadanie stopnia dr. hab. i profesora.

Prof. Adam Koseski był wielokrotnie honorowany odznaczeniami i medalami za zasługi. Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Pułtuska.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.