UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Obłoki śmierci – Bolimów 1915”

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915”

poster of war film
Początek: wt., 09 lis 2021, 17:00
Koniec: wt., 09 lis 2021, 19:00

Odkryjcie z nami nieznaną historię Polski. Zapraszamy na edukacyjny pokaz filmu „Obłoki śmierci – Bolimów 1915”. Seans odbędzie się 9 listopada o godz. 17:00 w auli 4. Inicjatorem wydarzenia jest rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, profesor Wawrzyniec Konarski, który po filmie poprowadzi panel z udziałem reżysera obrazu, Ireneusza Skruczaja oraz dr. Piotra Kościńskiego.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest uczelnią z aspiracjami, przestrzenią wymiany wiedzy, starcia poglądów oraz inspirujących wydarzeń. Pokaz filmu „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” i dyskusja, która będzie mu towarzyszyć, wpisuje się w tę filozofię.

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” to pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalny, który opowiada o dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się podczas I wojny światowej. Wówczas pod Bolimowem Niemcy dokonali ataków przy użyciu gazów bojowych. Był to pierwszy przypadek w historii, gdy użyto broni chemicznej na masową skalę. Efektowne sceny batalistyczne i najnowocześniejsza technika realizacji filmu pozwalają wejść w świat, którego już nie ma, by zrozumieć mechanizm zła.

W latach 1914-1915 w bitwie pod Bolimowem starły się ze sobą potężne armie trzech zaborczych mocarstw – Imperium Rosyjskiego, Cesarstwa Niemieckiego i Austro-Węgier. W bitwie zginęło niemal 100 tysięcy ludzi – żołnierzy i cywilów. Przebieg tych wydarzeń jako pierwszy opisał w latach 60. francuski pisarz André Malraux, w powieści „Łazarz”.

Serdecznie zapraszamy

9 listopada o godz. 17, aula 4.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.