UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Nauczanie poprzez granie – konferencja

Nauczanie poprzez granie – konferencja

Początek: pt., 18 wrz 2015, 09:00
Koniec: sob., 19 wrz 2015, 17:00

Gdy tradycyjne metody nauczania zawodzą, wykorzystanie gier w procesie edukacji wydaje się być ciekawą alternatywą. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Eksperci konferencji Nauczanie poprzez Granie zdradzą kilka sprawdzonych metod. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 września 2015 r. w AFIBV. 

Będzie to pierwsza w Polsce konferencja promująca edukacyjny wymiar gier. Omówiona zostanie kwestia rozszerzonej rzeczywistości gier przez pryzmat najnowszych technologii, takich jak Microsoft Hololens czy Oculus Rift. Podejmiemy się tematyki wykorzystania gier w edukacji czy przy wychowaniu fizycznym.

Uczniów zapraszamy do udziału w game jam-ie, podczas którego będą mieli okazję stworzyć własną grę komputerową. Nie obejdzie się również bez turniejów w najpopularniejsze obecnie gry e-sportowe.

Kogo zapraszamy?

Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli, licealistów i studentów.
Swój udział już potwierdzili przedstawiciele wydawców gier oraz firmy technologiczne takie jak Microsoft, Intel czy Samsung.

Zaprosiliśmy także ekspertów, którzy przybliżą temat gier i nauczania. Imprezę poprowadzi Aleksandra Pezda z radia TOK FM, a wśród potwierdzonych gości znajdują się takie osoby jak Justyna Suchecka z Gazety Wyborczej, Youtuber Remigiusz Maciaszek, Aleksander Sierżęga – twórca gier i założyciel Simulation Game Manufacture oraz psycholog Kamil Sijko.

  • Wierzymy, że będzie to doskonała okazja by przedstawić nauczycielom gry z innej perspektywy. Chcemy zachęcić ich do zgłębiania możliwości, jakie daje to medium oraz szerzyć stanowisko, że gry to nie tylko sama rozrywka, ale i zdumiewające narzędzie, o ogromnych możliwościach – zachęca Krzysztof Wojewodzic, Ed-Tech Director w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. 

Zarezerwuj miejsce dla siebie i uczniów już dziś

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.