Strona główna / News / Nasz głos się liczy! Eksperci Vistuli komentowali w mediach polskie wybory

Nasz głos się liczy! Eksperci Vistuli komentowali w mediach polskie wybory

To były najważniejsze wybory w Polsce od 1989 r. W trudnym czasie kampanii, ale też po głosowaniu eksperci Akademii Finansów i Biznesu Vistula byli bardzo aktywni. Komentowali w mediach programy poszczególnych partii, posunięcia polityków i nastroje społeczne. Kreślili tendencje i próbowali przewidzieć rozwój wydarzeń. Nie byli bohaterami wyborów, ale ich głos był słyszalny.

Kadra Akademii Finansów i Biznesu Vistula to sprawdzeni naukowcy i doświadczeni eksperci. Starają się, by ich aktywność naukowa skupiała się na aktualnie zachodzących zjawiskach. Wydają fachowe opinie, doradzają różnym instytucjom i goszczą w mediach. Są zapraszani i angażowani, nie tylko dlatego, że zajmują się danym obszarem wiedzy, ale dlatego, że go rozumieją. To wzmacnia rolę naszej uczelni jako instytucji ważnej społecznie.

Tak było również w czasie kampanii wyborczej. Nasi eksperci byli bardzo aktywni w wiodących polskich mediach – zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych. Prof. dr hab. Witold Orłowski na bieżąco komentował na łamach Rzeczpospolitej, najbardziej opiniotwórczej gazety w Polsce, działania i pomysły gospodarcze partii rządzącej oraz demokratycznej opozycji. Swoimi opiniami dzielił się także na antenie TVN i TVN24 oraz w portalach Onet, WP i Interii. W Newsweeku, Gazecie Wyborczej i Forbes punktował władze i wskazywał na zagrożenia. Kreślił cele dla przyszłego rządu, wśród których jest odbudowa instytucji, odbudowa koniunktury, naprawa polityki gospodarczej i finansów publicznych, edukacja, zdrowie, mieszkalnictwo czy walka z inflacją.

Bardzo słyszalny w mediach był także głos dr.hab. Wawrzyńca Konarskiego, rektora AFiB Vistula, który wielokrotnie mówił o zjawisku plemienności w polskim społeczeństwie, o gigantycznej skali podziałów, jakie się wykrystalizowały i umocniły w ciągu ostatnich 8 lat i o mowie nienawiści. Podkreślał bardzo niski poziom kultury politycznej wśród polityków i dziennikarzy. Profesor Konarski dzielił się swoimi opiniami w stacjach TVN24 czy Polsat News. Udzielał wywiadów radiu Tok FM i Polskiemu Radiu 24. Był gościem wieczoru wyborczego w telewizji WP. Swoje oceny polskich wyborów przedstawił także widzom fińskiej i czeskiej telewizji. Zapis długiej rozmowy z rektorem AFiB Vistula ukazał się w najważniejszej japońskiej gazecie Asahi Shimbun.

W gorącym okresie okołowyborczym słyszalny był głos także innych ekspertów Uczelni Vistula. Dr Bartłomiej Nowak mówił m.in. o relacjach Polski z Unią Europejską, dr Olena Babakowa – o instrumentalizacji relacji polsko-ukraińskich w warunkach kampanii wyborczej, prof. dr hab. Wojciech Charemza – o emeryturach stażowych a dr Małgorzata Bonikowska – o imigrantach.

Wybory 15 października zamknęły pewien etap. Przed ekspertami Vistuli kolejne wyzwania. Nadal będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, mając aspiracje wywierania wpływu na otoczenie społeczno-gospodarcze.

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43