UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Młodzi matematycy z całej Polski zjadą do AFiBV

Młodzi matematycy z całej Polski zjadą do AFiBV

Ponad 1000 uczniów podstawówek, gimnazjów oraz liceów i techników wzięło udział w III Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea 17 kwietnia 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 107 tys. uczniów z całej Polski. W marcu w swoich szkołach rozwiązywali zadania, podzielone na 9 kategorii: szkoła podstawowa klasy 4-6, gimnazjum i liceum klasy 1-3. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów musieli wykazać się m.in. znajomością ułamków, potęgowania czy geometrii. Licealiści – zmierzyli się z zadaniami obejmującymi figury płaskie, funkcje, wielomiany czy zastosowania matematyki na co dzień. Zadania były dostosowane do programu nauczania.

Tysiąc najlepszych młodych matematyków zakwalifikowało się do ostatniego etapu, który odbył się w Warszawie.

– Bardzo cieszy nas taka duża popularność konkursu. Tak duża liczba zgłoszeń to dla nas dowód, że matematyka nie jest taka straszna jak ją malują. Chcemy pomóc w pielęgnowaniu matematycznego talentu uczniów. To istotne także z punktu widzenia gospodarki, która potrzebuje osób z umiejętnościami w zakresie nauk ścisłych – podkreśla Rafał Kupisz, koordynator konkursu z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Uczniowie pisali swoje egzaminy w godz. 12.00-14.00, w specjalnie przygotowanych aulach Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Organizatorami Konkursu Matematycznego Pangea są Międzynarodowe Szkoły Meridian oraz AFiBV Vistula.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.