UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Młodzi matematycy z całej Polski zjadą do AFiBV

Młodzi matematycy z całej Polski zjadą do AFiBV

Ponad 1000 uczniów podstawówek, gimnazjów oraz liceów i techników wzięło udział w III Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea 17 kwietnia 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 107 tys. uczniów z całej Polski. W marcu w swoich szkołach rozwiązywali zadania, podzielone na 9 kategorii: szkoła podstawowa klasy 4-6, gimnazjum i liceum klasy 1-3. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów musieli wykazać się m.in. znajomością ułamków, potęgowania czy geometrii. Licealiści – zmierzyli się z zadaniami obejmującymi figury płaskie, funkcje, wielomiany czy zastosowania matematyki na co dzień. Zadania były dostosowane do programu nauczania.

Tysiąc najlepszych młodych matematyków zakwalifikowało się do ostatniego etapu, który odbył się w Warszawie.

– Bardzo cieszy nas taka duża popularność konkursu. Tak duża liczba zgłoszeń to dla nas dowód, że matematyka nie jest taka straszna jak ją malują. Chcemy pomóc w pielęgnowaniu matematycznego talentu uczniów. To istotne także z punktu widzenia gospodarki, która potrzebuje osób z umiejętnościami w zakresie nauk ścisłych – podkreśla Rafał Kupisz, koordynator konkursu z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Uczniowie pisali swoje egzaminy w godz. 12.00-14.00, w specjalnie przygotowanych aulach Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Organizatorami Konkursu Matematycznego Pangea są Międzynarodowe Szkoły Meridian oraz AFiBV Vistula.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.