UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne Ogonki 2015

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne Ogonki 2015

W dniach 5-12 września 2015r. w Ogonkach na Mazurach odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne zorganizowane przez Europejski Wydział Sztuk AFiB Vistula. Warsztaty były jedną z nagród dla laureatów „3 rd Vistula International Art & Design Competition”

Celem warsztatów było podjęcie wyzwania kreatywnego myślenia przy tworzeniu obrazu fotograficznego, czyli jak patrzeć, aby „sztuka malowania światłem” nie była jedynie relacją z zastanej rzeczywistości, a stała się dziełem własnej wyobraźni.

Organizatorzy inspirowali uczestników warsztatów do śmiałych i niebanalnych pomysłów w kilku udostępnionych miejscach plenerowych. Fotografowano w średniowiecznym zamku, w skansenie, muzeum i w kilku plenerach nad jeziorem, w okolicznych lasach i w stadninie.

Tak pozyskane pliki cyfrowe poddano postprodukcji w efekcie którego powstawały negatywy 20×30 cm … które później użyto w tradycyjnej technice fotograficznej – gumie. Proces wywoływania gumy daje możliwość kontroli nad efektem końcowym, co nadaje pracom niepowtarzalność i indywidualny charakter. Obrazy zostały utrwalone na szlachetnym papierze graficznym, część z nich została wzbogacona elementami rysunkowymi i malarskimi.

Galeria prac uczestników warsztatów, już niebawem.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej