UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Międzynarodowa Konferencja EUROPEAN ASSOCIATION FOR SPORT MANAGEMENT

Międzynarodowa Konferencja EUROPEAN ASSOCIATION FOR SPORT MANAGEMENT

W dniach 7-10 września 2016 w Grupie Uczelni Vistula w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja „EUROPEAN ASSOCIATION FOR SPORT MANAGEMENT”, poświęcona zarządzaniu w sporcie. Głównym organizatorem Konferencji było stowarzyszenie EASM. Gospodarzem tegorocznej konferencji była zaś Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie.

Chociaż oficjalne rozpoczęcie konferencji zaplanowano na 7 września, pierwsi uczestniczy przybyli dużo wcześniej. W dniach 4 – 7 września, studenci biorący udział w EASM, mieli możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych dla nich seminariach w trakcie których starali się rozwiązać praktyczny problem z obszaru zarządzania. W tym roku poruszanym zagadnieniem była strategia rozwoju i zarządzanie Orlikami. Problem jest bardzo aktualny, gdyż obecnie brakuje podobnej wizji. Ponad 50 studentów zastanawiało się między innymi nad tym, jak podnieść atrakcyjność oferty Orlików, włączyć mniej aktywne grupy w działania promocyjne czy wypracować system zatrudnienia Animatorów.

Wydarzeniem poprzedzającym konferencję było także seminarium dla studentów studiów doktoranckich, podczas którego odbył się networking. Uczestnicy wydarzenia mogli indywidualnie porozmawiać z międzynarodowymi specjalistami różnych dziedzin, którzy podczas konferencji pełnili funkcję tutorów. Podczas spotkania odbyły się także warsztaty, dotyczące m.in.: marketingu w sporcie, korupcji w sporcie oraz CSR w sporcie.

Przed eventem odbyło się również posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia, którego członkowie pochodzą z ponad 40 krajów świata.

Uroczyste otwarcie konferencji nastąpiło w środę, 7 września. Gości zaproszono do Centrum Olimpijskiego, gdzie mieli okazję wysłuchać przemówień znamienitych, światowych speakerów. Podczas tego wieczoru przygotowany został występ artystyczny, a po skończonej części oficjalnej dla uczestników zaplanowana została mniej formalna integracja.

W czwartek, 8 września, po raz pierwszy uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji tzw. keynote speakers. W tym dniu na Uczelni, swoje speache wygłosili tacy mówcy jak Christoph Breuer, zajmujący się systemami sportowymi oraz wartością sportu czy David Shilbury – propagator zarządzania w sporcie w Australii i Nowej Zelandii. Praktycznie przez cały dzień trwały sesje tematyczne oraz seminaria dla studentów i doktorantów. Wieczorem, na terenie Uczelni, odbyło się uroczyste zwieńczenie pierwszego dnia konferencji.

Piątek, 9 września, obfitował w kolejne atrakcje. Podczas tego dnia swoje prelekcje wygłosili Jens Sejer Andersen, International Director of Play the Game, członek Duńskiego Instytutu zajmującego się nauką w sporcie, oraz Dikaia Chatziefstathiou, Doktor z Canterbury Christ Church University. Wieczorem, uczestnicy oraz goście, zaproszeni zostali na uroczystą kolację, która odbyła się na PGE Narodowy. W czasie jej trwania ogłoszone zostały zwycięskie projekty, nad którymi podczas warsztatów i sesji tematycznych, pracowali studenci i doktoranci. Kolację zakończył artystyczny występ dwójki muzyków, specjalizujących się w nietypowych koncertach – znane, klasyczne dzieła, zostały wykonane z wykorzystaniem szklanych kielichów.

Konferencja zakończyła się w sobotę, 10 września. Ostatnim keynote speakerem, zaproszonym do wygłoszenia prelekcji, był Paul Jonson, Profesor oraz Prezydent Światowego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem. Przez cały dzień trwały ostatnie sesje tematyczne oraz workshopy. Oficjalne zakończenie konferencji odbyło się na terenie Uczelni.

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy być częścią tegorocznej, 24. już edycji międzynarodowej konferencji EASM. To było niesamowite wydarzenie. Mieliśmy okazje porozmawiać ze światowej klasy specjalistami, uczestniczyć w dyskusjach poświęconych różnym zagadnieniom związanym ze sportem, mieć możliwość integracji środowiska. To były niesamowite dni. Jesteśmy przekonani, że zarówno nasza Uczelnia – Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji jak i Warszawa na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników EASM.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.