DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „My i maszyny”. Zapraszamy na 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

„My i maszyny”. Zapraszamy na 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

piknik naukowy, logo, polskie radio, centrum nauki Kopernik

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) ponownie weźmie udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. To największa w Polsce oraz Europie jednodniowa plenerową impreza prezentująca naukę i nowe technologie, poświęcona upowszechnianiu nauki i przyczyniająca się do budowy społeczeństwa opartego na wiedzy.

W tym roku w wydarzeniu będzie uczestniczyć około 200 instytucji z Polski oraz z całego świata. Nasza uczelnia zaprezentuje wyjątkowe maszyny – robot do gry w dysko-golfa oraz cykloergometr wioślarski i rowerowy. Wyjaśnimy, jak te urządzenia działają i dlaczego mają zbawienny wpływ na naszą kondycję i zdrowie. Będziemy mówić o maszynach i zachęcać do ich wypróbowania ponieważ Piknik odbędzie się pod ekscytującym hasłem „My i maszyny”.

– Jesteśmy przecież cywilizacją maszyn – podkreśla wybitny fizyk, prof. Łukasz A. Turski, popularyzator nauki i publicysta. – Żyjemy z nimi w symbiozie tak głębokiej, że nawet tego nie zauważamy. Przez wieki rozwoju nauczyliśmy się, jak tworzyć, wykorzystywać i dbać o maszyny – przekonani, że bez nich nie damy sobie rady.

Podczas Pikniku zostaną pokazane przeróżne maszyny. Będą też prezentowane ciekawe eksperymenty i doświadczenia naukowe.

Przestrzeń na PGE Narodowym będzie podzielona na siedem tematycznych stref:

  • przyszłość;
  • cywilizacja;
  • zdrowie;
  • kultowe eksperymenty;
  • goście zagraniczni;
  • “zrób to sam” ;
  • strefę rodzinną.

Piknik Naukowy uczy i bawi, pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia.

Serdecznie zapraszamy

11 maja 2019 roku, w godz. 11:00 -20:00, PGE Narodowy

Wstęp jest bezpłatny

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.