DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Marcin Święcicki o przyszłości Ukrainy w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Marcin Święcicki o przyszłości Ukrainy w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Jakie są możliwe scenariusze rozwoju konfliktu na Ukrainie? Jak Europa może pomóc temu państwu? Czy integracja Ukrainy z UE jest możliwa? – więcej na ten temat opowiedział dr Marcin Święcicki, polityk, koordynator grupy eksperckiej ds. reformy samorządowej na Ukrainie. Spotkanie 10 marca br odbyło się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Konflikt na Ukrainie trwa już ponad rok. Zaczął się od Majdanu Niepodległości w Kijowie. Tysiące ludzi żądały wówczas od władz podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Prezydent Wiktor Janukowycz uciekł do Rosji, a na Ukrainie powołano nowe władze. W rezultacie Rosja dokonała aneksji Krymu, a wschód Ukrainy objęty jest dzisiaj działaniami wojennymi. Tak w bardzo dużym skrócie można opisać wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy.

– Ukrainę czeka nieprawdopodobne wyzwanie. Przeprowadzenie szybkich reform ekonomicznych i politycznych kraju i równoczesne odparcie agresji Rosji na wschodzie, to zadanie bezprecedensowe. W podręcznikach nie znajdziemy żadnej recepty jak tego dokonać. Myślę, że doktor Marcin Święcicki, który jest politykiem od wielu lat aktywnie działającym na rzecz integracji Ukrainy z UE, koordynatorem grupy eksperckiej ds. reformy samorządowej w tym państwie, a także absolwentem prestiżowych uczelni na świecie, pomoże uczestnikom spotkania w zrozumieniu tych dylematów – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Spotkanie z dr. Marcinem Święcickim na temat przyszłości Ukrainy odbyło się 10 marca 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, przy ul. Stokłosy 3.

Dr Marcin Święcicki – koordynator grupy eksperckiej ds. reformy samorządowej na Ukrainie, był ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, współautorem planu Balcerowicza, prezydentem Warszawy (1994-99), doradcą prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa (2000-01), koordynatorem OBWE ds. ekonomicznych (2002-05), a także Dyrektorem Centrum Analityczno-Doradczego UNDP w Kijowie (2007-11).

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.