DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Maciej Chmiel, wykładowca fotografii prasowej w AFiB Vistula został redaktorem naczelnym w East News

Maciej Chmiel, wykładowca fotografii prasowej w AFiB Vistula został redaktorem naczelnym w East News

grupa, fotografowie, paparazzi, flesz, grupa

Maciej Chmiel został redaktorem naczelnym nowo utworzonej redakcji krajowej East News, największej prywatnej agencji fotograficznej w Polsce.

Redakcja wybrała doskonałego i doświadczonego specjalistę, który podkreśla, że w fotodziennikarstwie najważniejsze są trzy rzeczy: rzetelność, obiektywizm i szybkość dostarczania informacji.

Maciej Chmiel miał zaledwie 20 lat, gdy rozpoczął pacę w Polskiej Agencji Prasowej. Był informatykiem, ale szybko wciągnęła go fotografia i to ona stała się dla niego najważniejsza.

Maciej Chmiel przez blisko 12 lat kierował Codziennym Serwisem Fotograficznym PAP, będąc jednocześnie członkiem editorial committee EPA – European Pressphoto Agency. W latach 2010-2017 łączył te obowiązki z pracą na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego PAP Foto. Kierował pracą fotoedytorów i fotoreporterów, odpowiadał też za rozwój technologiczny. W tym obszarze w ciągu ostatnich lat dokonał się ogromny skok technologiczny. Cyfryzacja zmieniła w fotografii niemal wszystko. Dziś zdjęcia można wysyłać prosto z aparatu. W ciągu sekund mogą trafić do odbiorcy.

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula Maciej Chmiel wykłada fotografię prasową na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Uczy studentów nie tylko podstaw fotografii, ale także prawa autorskiego. – Chodzi mi o to, by młodzi ludzie mieli świadomość tego, co może twórca, aby nie naruszyć praw innych – mówi Maciej Chmiel. Tak jak w całym dziennikarstwie, również w fotografii pasowej najważniejsza jest uczciwość i prawda.

Maciej Chmiel rozpoczął współpracę z East News w ubiegłym roku. Agencja powstała w 1992 r. w Warszawie. Jest przedstawicielem m.in. AFP, AP, New York Times i Rex-Shutterstock. W zasobach swego archiwum przechowuje ponad 40 milionów fotografii.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.