UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Kursy języka polskiego jako obcego dla uchodźców – obywateli Ukrainy

Kursy języka polskiego jako obcego dla uchodźców – obywateli Ukrainy

plakat, język polski, książki

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA otworzyła zapisy na bezpłatne kursy przygotowawcze z języka polskiego jako obcego dla uchodźców – obywateli Ukrainy, którzy byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 i przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022.

Kursy rozpoczną się 1 maja 2022 r. i potrwają do 30 września 2022 r. W czasie trwania kursów wszyscy ich uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendium NAWA w wysokości 1500 zł miesięcznie.

Uruchomienie kursów jest uzależnione od przyznania dofinansowania ze środków NAWA.

Chętnych prosimy o zapisy TUTAJ.

Obywatele Ukrainy, którzy w roku akademickim 2021/2022 byli studentami uczelni medycznych na Ukrainie mogą zapisać się na bezpłatne pięciomiesięczne kursy języka polskiego jako obcego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wszyscy słuchacze kursów, spełniający wymogi, otrzymają również stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Szczegóły znajdą Państwo pod linkiem https://sjo.wum.edu.pl/node/422

Академія Фінансів і Бізнесу Вістула в рамках програму «Солідарність з Україною» Національного Aгентства Aкадемічних Oбмінів NAWA відкрила набір на безкоштовні підготовчі курси польської мови, як іноземної, для біженців – громадян України, які були студентами українських вищіх навчальних закладів 2021/2022 навчального року та прибули до Польщі не раніше 24 лютого 2022 року.

Курси розпочнуться 1 травня 2022 року і триватимуть до 30 вересня 2022 року. Під час курсу всі учасники додатково отримують стипендію NAWA у розмірі 1500 злотих на місяць.

Запуск курсів залежить від фінансування NAWA.

Якщо ви зацікавлені, будь ласка, зареєструйтеся ТУТ.

Свої запитання, будь ласка надсилайте на електронну адресу solidarni.ukraina@vistula.edu.pl

Громадяни України, які у 2021/2022 навчальному році були студентами медичних університетів України, можуть записатися на безкоштовні п’ятимісячні курси польської мови як іноземної мови у Варшавському Медичному Університеті. Усі студенти курсу, які відповідають вимогам, також отримують стипендію від Національного Агентства Академічних Обмінів. Детальнішу інформацію можна знайти на https://sjo.wum.edu.pl/node/422

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej