UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Koronawirus – komunikaty

Koronawirus – komunikaty

koronawirus, wirus, animacja

Nauczanie zdalne przedłużone do końca semestru zimowego (18 lutego 2022)

Władze Uczelni w poczuciu głębokiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wszystkich członków naszej akademickiej wspólnoty podjęły decyzję o przejściu Uczelni Vistula na nauczanie zdalne. To rozwiązanie zostaje przedłużone i będzie obowiązywać studentów i wykładowców do końca semestru zimowego (18.02.2022).

W tym czasie Uczelnie pozostaną otwarte. Pracownicy administracyjni będą pracować stacjonarnie. Dziekanat, biblioteka oraz inne ważne dla studentów działy będą dostępne.

Jednocześnie przypominamy, że to od nas wszystkich zależy, jaki będzie dalszy przebieg pandemii. Możemy jej postawić tamę, ograniczając kontakty towarzyskie i szczepiąc się przeciwko COVID-19. Szczepienia są bezpłatne zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców.

Obecnie każdy student może zapisać się na bezpłatne szczepienie przeciw COVID-19. Poniżej (w dokumencie do pobrania) znajdziesz niezbędne informacje i wskazówki.

W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczną, przypominamy o koniecz

Nauczanie zdalne przedłużone do końca semestru zimowego (18 lutego 2022)

Władze Uczelni w poczuciu głębokiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wszystkich członków naszej akademickiej wspólnoty podjęły decyzję o przejściu Uczelni Vistula na nauczanie zdalne. To rozwiązanie zostaje przedłużone i będzie obowiązywać studentów i wykładowców do końca semestru zimowego (18.02.2022).

W tym czasie Uczelnie pozostaną otwarte. Pracownicy administracyjni będą pracować stacjonarnie. Dziekanat, biblioteka oraz inne ważne dla studentów działy będą dostępne.

Jednocześnie przypominamy, że to od nas wszystkich zależy, jaki będzie dalszy przebieg pandemii. Możemy jej postawić tamę, ograniczając kontakty towarzyskie i szczepiąc się przeciwko COVID-19. Szczepienia są bezpłatne zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców.

Obecnie każdy student może zapisać się na bezpłatne szczepienie przeciw COVID-19. Poniżej (w dokumencie do pobrania) znajdziesz niezbędne informacje i wskazówki.

W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczną, przypominamy o konieczności przestrzegania następujących zasad bezpieczeństwa zawartych w Zarządzeniach Rektorów AFiB Vistula i SGTiH Vistula:

–  na Uczelnię ma wstęp wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną, która nie przebywała w bezpośrednim kontakcie z osobą zarażoną COVID-19, nieobjęta kwarantanną/izolacją domową;

–  wchodząc na teren Uczelni, każda osoba zobowiązana jest do dezynfekcji dłoni płynem na bazie min. 70% alkoholu, znajdującym się przy wejściu do holu głównego oraz przy wejściach z garażu podziemnego;

– podczas pobytu w Uczelni, poruszając się w ciągach komunikacyjnych i załatwiając sprawy w różnych działach Uczelni, należy bezwzględnie zakrywać usta i nos maseczką (zalecane jest to także w trakcie zajęć dydaktycznych), regularnie myć i dezynfekować ręce, nie korzystać z wind, o ile nie jest to konieczne ze względu na stan zdrowia (w takim przypadku w windzie mogą przebywać maksymalnie 2 osoby) oraz zachowywać bezpieczny dystans od innych osób.

–  przebywanie studentów na terenie kampusu Uczelni ogranicza się wyłącznie do pobytu w bibliotece oraz do przypadków indywidualnych, wymagających bezpośredniego kontaktu studentów z pracownikami Uczelni. Przypominamy, że nadal wiele spraw można załatwić za pośrednictwem e-maili, do czego zachęcamy;

– w przypadku wystąpienia u studenta objawów zakażenia COVID-19, powinien on zostać w domu oraz skontaktować się z lekarzem. W przypadku wysłania na kwarantannę/izolację domową, student zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić Uczelnię (m.jasinski@vistula.edu.pl oraz rektorat@vistula.edu.pl lub rektorat.sgtih@vistula.edu.pl), podając zajęcia w których ostatnio uczestniczył osobiście.

Pandemia koronawirusa oraz jego konsekwencje społeczne i ekonomiczne mogą być bardzo bolesne. Wiemy, że część z was znalazła się w trudnej sytuacji życiowej, w tym również materialnej.
Pamiętajcie, nie jesteście sami z waszymi troskami. Vistula nie zostawi was w potrzebie. Nasz bogaty system stypendiów i zapomóg, który jest dostępny od początku pandemii, pomoże wam przetrwać ten trudny czas. Każda udokumentowana prośba o pomoc materialną jest rozpatrywana indywidualnie, żadna nie została dotąd odrzucona. Nie zwlekajcie. Wszystkie informacje znajdziecie pod linkiem: https://www.vistula.edu.pl/student/stypendia.

abc

Aktualne zasady i ograniczenia: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

  • Jak będzie prowadzona edukacja zdalna?

Wykorzystujemy platformę PLATON, za pośrednictwem której dostępne są wszystkie zajęcia. Studenci i pracownicy otrzymali szczegółowe instrukcje, jak z niej korzystać.

  • Czy wykładowcy będą umieli poradzić sobie z systemem do nauki online

Tak. Wielu z nich korzysta z platformy od kilku lat (trzy kierunki studiów prowadzimy w pełni online), pozostali otrzymali instrukcje i zostaną przeszkoleni.

  • Jak ta sytuacja wpłynie na studentów ostatniego semestru studiów – zakończenie roku, obrony?

Studenci wykonują zdalnie wszystkie zadania, więc nie powinno to mieć żadnego wpływu. Wierzymy, że do czasu zakończenia roku i obron, sytuacja w Polsce zostanie opanowana.

  • Czy na Uczelni był przypadek koronawirusa?

Nie. Gdyby był, mielibyśmy obowiązek poinformować o tym całą społeczność Uczelni.

  • Czy można się umówić na spotkanie z pracownikiem Dziekanatu?

Spotkanie, po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty, jest ostateczną formą załatwienia sprawy. Osoby bez umówionej wizyty nie będą obsługiwane. Prawdopodobnie Twoja sprawa może być załatwione bez konieczności osobistego spotkania. W pierwszej kolejności napisz maila do swojego opiekuna kierunku studiów. Adresy znajdziesz na stronie: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat.

  • Jak mogę uzyskać dokumenty do wizy/karty pobytu lub zaświadczenie do pracy?

Skontaktuj się mailowo z opiekunem kierunku w Dziekanacie. W wiadomości uwzględnij następujące informacje: numer albumu, imię i nazwisko, rodzaj potrzebnego dokumentu (cel wydania zaświadczenia). Opiekun przygotuje stosowny dokument i prześle zwrotnie na Twój adres e-mail. Jeżeli potrzebujesz oryginału zaświadczenia, poinformuj o tym swojego opiekuna kierunku w Dziekanacie. Opiekun indywidualnie ustali termin odbioru dokumentów. Dokumenty będą dostępne do odbioru na Recepcji Uczelni.

Oryginały dokumentów możemy też wysłać Pocztą, choć to dla Ciebie mniej bezpieczne rozwiązanie niż e-mail i wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty dodatkowej.

  • Czy będę mógł wrócić do Polski, jeśli teraz wyjadę?

To nie zależy od nas. Polski rząd częściowo zamknął granice dla większości obcokrajowców. Na razie na 10 dni, ale z możliwością przedłużenia. Istnieje ryzyko, że studenci zagraniczni nie będą mogli szybko wrócić do Polski.

  • Jak mogę zmienić kierunek/tryb studiów?

Skontaktuj się z opiekunem swojego kierunku w Dziekanacie. Opiekun przeprowadzi Cię przez całą procedurę zmiany kierunku bez konieczności wizyty na Uczelni.

  • Jaki i kiedy mogę spotkać się z dziekanem?

W chwili obecnej nie ma możliwości osobistego spotkania się z dziekanem. W pierwszej kolejności skontaktuj się z opiekunem swojego kierunku, podczas jego dyżuru online na platformie Teams. Prawdopodobnie opiekun udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji. Jeżeli do wyjaśnienia sprawy będzie konieczny dziekan, opiekun kierunku się z nim skontaktuje w formie telefonicznej lub mailowo.

  • Jak będą wyglądały obrony on-line?

Obrony w trybie on-line są w tej chwili organizowane dla studentów, którzy złożyli prace do 9 marca. Każdy z nich jest umawiany indywidualnie. Liczymy na to, że obrony na zakończenie tego semestru odbędą się normalnie.

 

 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.