DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Kapitał intelektualny i edukacja – konferencja

Kapitał intelektualny i edukacja – konferencja

Wyzwania związane z globalnym rynkiem edukacyjnym, internacjonalizacja edukacji i badań naukowych, edukacja dla sektora energetycznego, a także nowe technologie w nauczaniu – to główne zagadnienia, jakie zostaną poruszone podczas grudniowej konferencji z udziałem zagranicznych ekspertów, organizowanej przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. Zgłoszenia tematów wystąpień można przesyłać do 15 listopada 2014 r.

Na całym świecie czynione są wielkie inwestycje w system edukacji i kapitał intelektualny. Podmioty sektora prywatnego i publicznego muszą zmierzyć się z problemami, które nie istniały jeszcze 20 czy 10 lat temu, takimi jak przeładowanie informacyjne czy niedobór nowych idei dla rozwoju biznesu. Również rozwijanie kreatywności staje się najważniejszym zadaniem współczesnych systemów edukacji – podkreśla prof. Jan Fazlagić, organizator konferencji i pełnomocnik rektora ds. badań i rozwoju Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Proponowana tematyka referatów

Możliwości sprostania wymienionym problemom a zarazem wyzwaniom jest wiele, a obrazuje je proponowana tematyka referatów, które powinny koncentrować się wokół takich zagadnień, jak:

 • kapitał intelektualny (w kontekście strategii biznesowej, CSR, projektowania usług, dzielenia się wiedzą, ochrony własności intelektualnej),
 • zarządzanie kapitałem ludzkim,
 • publikowanie informacji księgowych, dotyczących aktywów niematerialnych,
 • wpływ kreatywności pracowników na kapitał intelektualny,
 • technologie informatyczne a jakość edukacji,
 • klasa kreatywna i kapitał kulturowy,
 • pomiar kapitału intelektualnego,
 • dobre praktyki w zarządzaniu kapitałem intelektualnym,
 • inwestycje w system edukacji i kapitał intelektualny,
 • nadrabianie zaległości na rynkach rozwijających się i rola kapitału intelektualnego w tym procesie,
 • edukacja kreatywności na poziomie szkolnictwa podstawowego, średniegoi wyższego.

W trakcie konferencji odbędą sesje panelowe, warsztaty, wystąpienia plenarne oraz debata.

Tematyka zgłaszanych referatów jest bardzo szeroka. Dlatego też każdy dzień poświęcony jest innemu tematowi wiodącemu. Pierwszego dnia skoncentrujemy się na zagadnieniu współpracy nauki z biznesem i odpowiemy na pytanie – jak doskonalić współpracę z pożytkiem do obu stron. Drugiego dnia poszukamy wskazań, jak szkolić profesjonalistów dla firm sektora energetycznego. Trzeci dzień upłynie pod hasłem Nowoczesne technologie w edukacji – jak najlepiej je wykorzystać i jakich błędów się ustrzec” – zachęca prof. Fazlagić.

Zgłoszenia i termin konferencji

Zgłoszenia na konferencję (zawierające tytuł, streszczenie wystąpienia do 250 słów oraz afiliację) można przesyłać do 31 lipca 2014 r. pod adresem m.grepka@vistula.edu.pl lub ic2014@vistula.edu.pl. Do udziału organizatorzy zapraszają badaczy i praktyków zarządzania w edukacji i zarządzania kapitałem intelektualnym, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji oświatowych oraz nauczycieli. Konferencja odbędzie się w dniach

4-6 grudnia 2014 r.

Szczegółowe informacje na temat konferencji www.ic2014.www.vistula.edu.pl lub tel.: 22 45 72 300.

Organizatorem konferencji Kapitał intelektualny i edukacja jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula.
Współorganizatorem konferencji jest Accelerated Learning International Polska.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.