UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Jak zrobić biznes na sztuce

Jak zrobić biznes na sztuce

Początek: śr., 14 paź 2015, 18:00
Koniec: śr., 14 paź 2015, 20:00

14.10. br  w godzinach 17:00 – 19:00  zapraszamy na spotkanie z Panią Ireną Bal historykiem sztuki i niezależnym rzeczoznawcą, kierownikiem studiów Podyplomowych  Polski i międzynarodowy rynek sztuk.
Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula ul Stokłosy 3, pok. 220 (II piętro). Zgłoszenia przyjmujemy mailowo lub telefonicznie  tel. 506 091 148 e-mail: d.cakar@vistula.edu.pl 

Przed nami piękna rzeźba. Jak ocenić jej wartość? Jak odróżnić oryginał od falsyfikatu? Jakie regulacje prawne, krajowe i międzynarodowe, trzeba znać, żeby ją sprzedać? Jak wybrać odpowiedni dom aukcyjny? Jak wypromować naszą ofertę? Jak orientować się w tendencjach sztuki współczesnej obecnych na rynku? Studia podyplomowe ‘Polski i międzynarodowy rynek sztuki’ w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie przygotują słuchaczy do zmierzenia się z tymi zadaniami.

Przedmiotem studiów są zagadnienia związane z problemami rynku sztuki, rozpatrywane pod kątem aktualnych uwarunkowań, mechanizmów, różnorodnych aspektów prawnych, społecznych i ekonomicznych, wyjaśnieniem roli i znaczenia kreatorów rynku.

Przedmiotem studiów jest także analiza meandrów sztuki współczesnej dominującej obecnie na rynku, próba ich wyjaśnienia i zrozumienia.

Zajęcia prowadzą krajowi znawcy przedmiotu, analitycy rynku, praktycy, kuratorzy i krytycy, współtworzący rynek sztuki w Polsce i za granicą, a także ekspert Instytutu Sztuki Sothebys’ w Londynie. 


Studia pozwalają spojrzeć na rynek sztuki i poznać jego zagadnienia praktyczne z różnych punktów widzenia, które nie są uwzględniane w nauce akademickiej – zauważa Irena Bal, autorka programu studiów Polski i międzynarodowy handel sztuką, historyk sztuki, rzeczoznawca, biegła sądowa. Omawia rynek pod kątem współczesnych trendów w sztuce, nowych form wyrazu, fotografii kolekcjonerskiej, zagadnień sztuki video i art new media, rankingu galerii i wydarzeń artystycznych.

Studia skierowane są do kolekcjonerów, pracowników antykwariatów i galerii, pracowników instytucji kulturalnych, menedżerów kultury, osób zawodowo związanych z rynkiem usług finansowo-prawnych, ekonomistów, ludzi młodych interesujących się współczesnym życiem artystycznym oraz do wszystkich miłośników sztuki. 

opinie uczestników studiów:

Pracuję właśnie nad bardzo dużą wystawą w Warszawie, na którą już teraz gorąco zapraszam (szczegóły mam nadzieję prześlę wkrótce) – a wszystko to dzięki studiom!)

(Monika Buczkowska, członek zarządu GalleryStore.pl.)

Dzięki studiom rozszerzyły mi się moje horyzonty zawodowe… Odważyłam się i przeprowadziłam dwie wystawy kuratorskie w częstochowskiej Zachęcie. … Szereg rożnych propozycji zaczyna się ukazywać na mojej drodze zawodowej.

(fragment listu pani Elzbiety Łyżby-Karpowicz)

Fantastyczne studia podyplomowe, które gorąco polecam każdemu, kto w jakikolwiek sposób uczestniczy w rynku sztuki. Staranny i wszechstronny dobór kompetentnych wykładowców, którzy przede wszystkim są ludźmi z branży, zapewnia bezpośredni dostęp do praktycznych informacji z każdej dziedziny – od prawa autorskiego, poprzez tak trudne w sprzedaży nowe media – po kategorie zabytku, międzynarodowe targi sztuki czy zawód Art Advisor. Choć czesne za studia nie należy do niskich, dzięki branżowym kontaktom pozyskanym już po kilku tygodniach zajęć, pieniądze się zwróciły. Z czystym sercem polecam!

(Katarzyna Gębarowska, Kuratorka, właścicielka galerii fotografii FARBIARNIA, dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej VINTAGE PHOTO FESTIVAL w Bydgoszczy.)

Więcej informacji o studiach: Polski i międzynarodowy rynek sztuki 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.