UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Jak oswoić nową maturę z polskiego? Warsztat z egzaminatorem

Jak oswoić nową maturę z polskiego? Warsztat z egzaminatorem

Początek: sob., 25 kwi 2015, 10:00
Koniec: sob., 25 kwi 2015, 13:30

Matura z polskiego coraz bliżej. Jak się przygotować do egzaminu pisemnego i ustnego? Jak rozwiązywać poszczególne zadania? Warsztat dla maturzystów odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-13.30 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Będzie dużo teorii ćwiczeń. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Jakie zagadnienia poruszymy?

Nowa matura – nowe wyzwanie. Jakich umiejętności wymaga zreformowany egzamin z języka polskiego. Co podlega ocenie?
Jak rozumieć nowe kryteria oceniania?
Testy czytania ze zrozumieniem. Co to znaczy „czytać ze zrozumieniem”, jakie zadania mogą się pojawić? Dlaczego gramatyka? Ćwiczenia warsztatowe na przykładzie wybranych tekstów.
Rozprawka, interpretacja, streszczenie – czy na pewno wiesz, o co chodzi? Przykłady – ćwiczenia warsztatowe.
 „Jak diabeł święconej wody…” – czy obawy przed egzaminem ustnym są uzasadnione?
 Jak NIE postępować w chwili otrzymania tekstu oraz przy późniejszej rozmowie z egzaminatorem. Przykłady złych i dobrych praktyk. Ćwiczenia warsztatowe.
Co podlega ocenie w trakcie egzaminu ustnego? Co może a czego nie powinien robić egzaminator?

O tajnikach nowej matury opowie uczniom Izabela D. Kasperek, polonistka, certyfikowany egzaminator nowej matury. Prowadzi własny wideoblog na YT „Wiedza z Wami”– w krótkich filmikach prezentuje najważniejsze zagadnienia maturalne, zarówno z literatury, jaki i wiedzy o języku:

Warsztat odbędzie się
w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie (ul. Stokłosy 3, stacja metra Stokłosy).
Udział jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztat organizuje Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej