UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Jak doradzać rządom w erze chaosu? – spotkanie z dr Małgorzatą Bonikowską

Jak doradzać rządom w erze chaosu? – spotkanie z dr Małgorzatą Bonikowską

Początek: wt., 28 kwi 2015, 16:00
Koniec: wt., 28 kwi 2015, 17:00

Wojna hybrydowa, informacyjna, skomplikowane relacje gospodarcze i polityczne, terroryzm – to wyzwania współczesnego świata, a doradzanie rządom prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak trudne. Jak to robić skutecznie? Na to pytanie odpowie dr Małgorzata Bonikowska, Prezes Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula 28 kwietnia 2015 r. w godz. 16.00-17.00 w auli 7. Wstęp wolny.

Amerykański ekonomista, Jeffrey Sachs doradzał w Polsce w czasie gospodarczej „terapii szokowej”.  Nasz rodak Zbigniew Brzeziński doradzał prezydentowi Jimmy’emu Carterowi. Z kolei byli premierzy, bądź prezydenci, jak Tony Blair i Aleksander Kwaśniewski doradzają dzisiaj wielkim firmom międzynarodowym.

Doradzanie rządom to konieczność. Bardzo często nie mogą one być skuteczne, jeśli działają w pojedynkę. Dzięki coraz większej współzależności świata sektor biznesu i organizacji pozarządowych może mieć mocny wpływ na działania międzynarodowe. Doradztwo staje się jedną z kluczowych kompetencji. Dr Bonikowska opowie, jakie kwalifikacje powinien posiadać doradca i jak absolwenci stosunków międzynarodowych mogą się odnaleźć w tej roli.

– Chcemy pokazać studentom stosunków międzynarodowych, że ich wiedza może być szeroko wykorzystywana nie tylko w dyplomacji, ale również w biznesie i w organizacjach pozarządowych. Dzisiaj każda większa firma międzynarodowa posiada w swojej strukturze dział zajmujący się polityką w danym regionie. Umiejętność przeprowadzenia inteligentnej analizy politycznej i lobbingu na rzecz danych rozwiązań może otworzyć absolwentowi stosunków międzynarodowych drzwi do błyskotliwej kariery – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Dr Małgorzata Bonikowska jest prezesem Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych, doradcą rządowym, współwydawcą „Magazynu Thinktank”. Kierowała Centrum Informacji Europejskiej w Urzędzie Komitetu Informacji Europejskiej. Przygotowała i realizowała rządowy Program Informowania Społeczeństwa o integracji Polski z UE. Tworzyła sieć Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej. W latach 2001-2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce a potem w Bułgarii.

Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim. 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.