DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / INTERPRETACJE – wystawa malarstwa i rysunku studentów Grafiki Uczelni Vistula w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”

INTERPRETACJE – wystawa malarstwa i rysunku studentów Grafiki Uczelni Vistula w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”

To będzie pierwsza wystawa prac studentów Grafiki Uczelni Vistula w prestiżowym Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Zapoczątkuje ją wernisaż, który odbędzie się 15 maja 2023 r. o godz. 12.00 na II piętrze Centrum, w galerii Pinakoteka. Wystawa będzie prezentowana do 31 maja. 

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” to nowoczesna instytucja kultury, której celem jest promowanie istotnych zjawisk z obszaru muzyki, filmu, teatru, literatury i sztuk wizualnych, a także szeroko pojęta edukacja kulturalna.

W tę misję wpisuje się wystawa prezentująca najciekawsze prace początkujących studentów (I-III semestr) kierunku Grafika Wydziału Informatyki, Grafiki i Architektury Akademii Finansów i Biznesu Vistula z zakresu malarstwa i rysunku. 

W pracach widoczne jest kształtowanie się warsztatu plastycznego oraz otwarcie na świat kolorów, walorów, światłocienia i ekspresji twórczej. Widać młodość i świeżość spojrzenia. 

Ograniczona paleta kolorystyczna, aż po fowizm czy ekspresjonizm to sposoby tworzenia, z którymi mierzyli się studenci.

Jako zadania proponowane przez wykładowcę Bartosza Milewskiego pojawiają się też próby interpretacji stylu twórców znanych z historii sztuki, np. Endy’ego Warhola, jednego z głównych przedstawicieli pop-artu.

Wystawa inicjuje szerszą współpracę Uczelni Vistula z Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. – To współpraca horyzontalna dwóch niezależnych od siebie instytucji, które łączy wspólny cel – mówi dr hab. Wawrzyniec Konarski, profesor i rektor AFiB Vistula. – Jest nim propagowanie istotnych kwestii będących obiektem dyskusji na skalę globalną. Dotyczy to takich spraw jak sztuka, szeroko pojęta kultura, ale także sprawy, które są dla nas jako ludzi wyzwaniem – podkreśla rektor.

Kontynuacją tej współpracy będzie udział Uczelni Vistula w październikowym festiwalu organizowanym przez Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. Będzie to forum przedstawienia różnych punktów widzenia na temat tego, co się dzieje z naszym globem w sytuacjach zagrożeń, które mają dziś miejsce. Vistula będzie organizować jeden z paneli. 

Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Ursynowskie Centrum Kultury „ALTERNATYWY”
ul. Indiry Gandhi 9
02-776 Warszawa

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.