UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Instytut Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula zaprasza na seminarium naukowe nt. „UNIA EUROPEJSKA W LATACH 2018-2019: JAKIEJ EWOLUCJI NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ?”

Instytut Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula zaprasza na seminarium naukowe nt. „UNIA EUROPEJSKA W LATACH 2018-2019: JAKIEJ EWOLUCJI NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ?”

Początek: wt., 12 cze 2018, 10:00

Wykład wygłosi i dyskusję poprowadzi Jan Truszczyński – były ambasador i wiceminister spraw zagranicznych, doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. To fachowiec od Europy ze znakomitymi kontaktami. Wie o Unii Europejskiej absolutnie wszystko. Był głównym negocjatorem członkostwa Polski w UE. Współpracował z Grupą Wsparcia Ukrainy.

Wykład Jana Truszczyńskiego będzie próbą prognozy rozwoju sytuacji we Wspólnocie. W jego ocenie rok 2017 był generalnie korzystny dla Unii Europejskiej. Fala populizmu została zahamowana. Osłabła też presja migracyjna. Mamy stabilizację strefy euro, dalszy spadek stopy bezrobocia i wyższą dynamikę wzrostu gospodarczego. Po wyborach we Francji i Niemczech sytuacja jest klarowna. To wszystko stwarza lepsze warunki wyjściowe dla niezbędnych w Unii reform.

Przed Wspólnotą  jest wiele wyzwań w kluczowych obszarach, takich jak :  rozbudowa instrumentów Unii Gospodarczej i Walutowej, jednolity rynek, uwspólnotowienie polityki azylowej i migracyjnej, wzmocnienie unijnej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa zewnętrznego i obrony, uzgodnienie ram budżetowych na lata 2021-2027 oraz zakończenie negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem w sprawie brexitu.

Jak potoczą prace i jaki będzie ich wynik? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć.

Zapraszamy 12 czerwca,  godz. 10:00, sala 21

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.