DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku szansą dla Europy i Polski?

Inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku szansą dla Europy i Polski?

Inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku szansą dla Europy i Polski?

Starożytny Jedwabny Szlak to ogromny krok w rozwoju naszej cywilizacji. Obecnie odradza się ta idea pokojowej współpracy między narodami. Wybitny amerykański znawca zagadnienia Vladimir Fedorenko dokonał przeglądu i oceny koncepcji inicjatyw Nowego Szlaku Jedwabnego.

Podczas spotkanie, które odbyło się 9 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 w sali 21 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Vladimir Fedorenko jest znawcą stosunków międzynarodowych i badaczem zagadnienia Nowego Jedwabnego Szlaku. Współpracuje z amerykańskim Rethink Institute w Washington DC, popularyzującym wiedzę na temat współczesnej polityki i wyzwań kulturowych. Podczas spotkania w Akademii Finansów i Biznesu Vistula Fedorenko pomoże zrozumieć kształtujące się trendy, wyzwania oraz realia Nowego Jedwabnego Szlaku – tego odradzającego się konceptu wymiany handlowej i kulturowej z państwami Azji Centralnej.

Po wykładzie odbyła się sesja Q&A oraz dyskusja języku angielskim, tureckim i rosyjskim. W starożytności i średniowieczu Szlak Jedwabny tworzył alternatywną ścieżkę rozwoju cywilizacji opartą nie o wojny i podboje, ale o mechanizmy ekonomiczne związane z handlem i zasady pokojowej współpracy. – Było to nie tylko „narzędzie” wymiany handlowej, ale także kulturowej czy religijnej. To fenomen na skalę światową, utrzymujący się aż przez 17 stuleci – podkreśla prof. dr hab. Wojciech Hübner ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Obecnie można zaobserwować tworzenie się Nowego Jedwabnego Szlaku. To hasło przyświeca światowym mocarstwom, jak Chiny, USA czy Federacja Rosyjska. Inicjatywy w ramach Nowego Szlaku Jedwabnego tworzą się również w krajach – liderach regionalnych Azji jak Japonia, Korea Płd. czy Turcja oraz w mniejszych krajach środkowej części Azji, takich jak poszczególne kraje Azji Centralnej, Azerbejdżan, Afganistan.

– Znajomość inicjatyw Nowego Jedwabnego Szlaku, i ekonomicznych oraz pozaekonomicznych konsekwencji wdrażania tych koncepcji, z całą głębią aspektów kulturowych – winno stać się elementem tworzenia długofalowej strategii Europy i Polski – zauważa prof. Hübner.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.