UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw

Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw

Czy pracownicy z Ukrainy są Polsce niezbędni? Jak pracę imigrantów oceniają szefowie firm, a jak warunki na rynku oceniają z kolei imigranci? Fascynującą analizę tego tematu przygotowali autorzy publikacji „Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw”, która powstała pod redakcją naukową prof. Teresy Kupczyk z Instytutu Zarządzania Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Głównym celem publikacji jest m.in analiza wpływu imigrantów na rynek pracy, gospodarkę i przedsiębiorstwa oraz zaprezentowania doświadczeń i dobrych praktyk przy zatrudnianiu imigrantów przez agencje pracy tymczasowej, a także opinii samych imigrantów o pracy i życiu w Polsce.

Książka składa się z jedenastu artykułów i przedstawia wyniki badań jakościowo-ilościowych, przeprowadzonych w oparciu o ankietę wśród 46 pracodawców. Badania zostały wykonane przez jedną z największych miedzynarodowych agencji pośrednictwa pracy w Europie – OTTO Work Force Polska, będącą również pomysłodawcą i fundatorem publikacji. Wyniki badań pokazują liczne korzyści z zatrudniania imigrantów z Ukrainy w trybie pracy tymczasowej, w tym m.in uzupełnienie braków w zatrudnieniu czy zwiększenie motywacji do pracy zatrudniowych już pracowników z Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z całą publikacją, którą można bezpłatnie pobrać w wersji elektronicznej

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.