UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Historia w artefaktach zapisana” – spotkanie dla maturzystów

„Historia w artefaktach zapisana” – spotkanie dla maturzystów

5 marca w Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbyło się spotkanie z maturzystami poświęcone historii podziemia niepodległościowego na Mazowszu. Zostało ono zorganizowane w ramach projektu wystawienniczo-edukacyjnego pt. „Historia w artefaktach zapisana”, który jest realizowany przez Archiwum IPN, Izbę Pamięci Strzelecka 8 oraz kierunek Historia.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi i Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie.

Maturzyści wysłuchali wykładu dr. Tomasza Łabuszewskiego, dyrektora Oddziału IPN w Warszawie, pt. „Podziemie na Mazowszu – czyli polska konspiracja antykomunistyczna w pigułce”, obejrzeli artefakty należące do jednego z żołnierzy podziemia niepodległościowego – st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” oraz wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Pieczęć jako źródło do poznania przeszłości”. Poznali też ofertę edukacyjną Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy dyrektora programu kształcenia dla kierunku Historia, dr Marty Milewskiej.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.