UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Hardkorowy romans do poczytania

Hardkorowy romans do poczytania

Miliony sprzedanych kopii i kilkadziesiąt wersji językowych – skąd tak wielkie zainteresowanie „Pięćdziesięcioma twarzami Greya”? Socjolożka Eva Illouz podejmuje się odpowiedzi na to pytanie
w swojej najnowszej książce „Hardkorowy romans”. Do końca marca 2015 r. można ją przeczytać online zupełnie za darmo w bazie IBUK Libra Biblioteki Naukowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W każdym kolejnym miesiącu dostępne będą nowe publikacje.

Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych wydawanych przez PWN. Co miesiąc czytelnicy otrzymają dostęp do nowej książki. Na przeczytanie jej będzie 30 dni, czas będzie odmierzał specjalny zegar.

Książki będą dostępne na stronie
http://libra.ibuk.pl/

Przeczytaj „Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo” http://libra.ibuk.pl/book/137323

„Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo” Evy Illouz

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” od momentu publikacji stało się światowym bestsellerem – miliony sprzedanych kopii w kilkudziesięciu tłumaczeniach na wszystkie języki świata sprawiają, że mamy tu do czynienia nie tylko ze świetnym marketingiem, ale przede wszystkim trendem kulturowym. Socjolożka Eva Illouz, od lat badająca emocje w świecie kapitalizmu, zastanawia się nad tym, w jaki sposób książka, której daleko do dobrej literatury, mogła rozpalić serca tak wielu czytelników w różnych zakątkach globu. Na jaką potrzebę odpowiada przedstawiony w niej romans?

To zarazem analiza z zakresu socjologii literatury, pokazująca od nowej strony relacje między literaturą a społeczeństwem.

Eva Illouz

Izraelska socjolożka, profesor na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, jedna z najważniejszych postaci współczesnej socjologii, której książki zostały już przetłumaczone na kilkanaście języków.

W swojej pracy zajmuje się przemianami relacji międzyludzkich, związków oraz emocji pod wpływem kapitalizmu. Analizuje współczesną kulturę terapeutyczną za pomocą badania poradników i programów telewizyjnych. Uważnie śledzi zmiany kulturowe w zakresie emocji i opracowuje je teoretycznie. W Polsce została jak dotąd przetłumaczona jej jedna książka, „Uczucia w dobie kapitalizmu” (Oficyna Naukowa, 2010).

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.