DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Grupa Uczelni Vistula członkiem programu akademickiego memoQ

Grupa Uczelni Vistula członkiem programu akademickiego memoQ

mężczyzna, laptop, praca, nauka, książki

Wiemy, jak uczyć języków obcych!

Studenci Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawnej Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji) otrzymali nowe możliwości edukacyjne.

Grupa Uczelni Vistula podpisała umowę z firmą Kilgray, obecnie memoQ Translation Technologies, dzięki której uzyskaliśmy dostęp do licencji na użycie trzech programów wspomagających tłumaczenia, w tym memoQ translator pro. To umożliwi naszym studentom, zwłaszcza z Wydziału Filologii i językowych Studiów Podyplomowych, opanowanie oprogramowania służącego do wykonywania profesjonalnych tłumaczeń przy pomocy programu CAT (Computer Aided Translation) oraz umiejętności tworzenia baz danych, które ułatwią następne tłumaczenia.

Studenci AFiB Vistula oraz SGTiH Vistula, a w przyszłości również studenci innych uczelni naszej grupy, bez dodatkowych opłat, mogą zdobyć dodatkowe umiejętności zawodowe i informatyczne.

Po ukończeniu kursu memoQ firma zapewni im także zniżki, jeśli – jako przyszli zawodowi tłumacze – będą chcieli nabyć pełne, profesjonalne wersje software’u czy inne produkty firmy.

Grupa Uczelni Vistula nawiązując współpracę z memoQ stała się też członkiem programu akademickiego, w którym studenci, wykładowcy i tłumacze mogą uczestniczyć w procesie doskonalenia oprogramowania memoQ, zapoznawać się z trendami w informatyce oraz w technologiach na rynku tłumaczeń.

MemoQ zostało stworzone dla tłumaczy przez tłumaczy i jest wiodącym na świecie środowiskiem tłumaczeniowym. Jego początki sięgają 2004 r., kiedy na Węgrzech trzech ekspertów zaczęło pracować nad technologią translatoryczną, która dziś stanowi rdzeń memoQ.

Twórcy oprogramowania dodali do niego setki funkcji pożądanych przez tłumaczy. Dzięki technologii memoQ tłumaczenie stało się przyjemniejsze i daje tłumaczom więcej satysfakcji z ich pracy.

Więcej na: www.memoq.com

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.