Strona główna / News / Doradca zawodowy –odkrywca, przewodnik, inspirator. Warsztat

Doradca zawodowy –odkrywca, przewodnik, inspirator. Warsztat

Początek: sob., 28 lut 2015, 10:00
Koniec: sob., 28 lut 2015, 15:30

Wiele osób wykonuje prace, które ich nie satysfakcjonują. Nie wiedzą jednak, co tak naprawdę chciałyby robić. I tu pojawia się zadanie dla doradcy zawodowego.
W warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula 28 lutego 2015 r. w godz. 10.00-15.30 odbędzie się warsztat, którego uczestnicy poznają tajniki tego zawodu, a może nawet zainspirują się do jego wykonywania? Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc.

Współczesny rynek potrzebuje doradców zawodowych. Na czym jednak polega ta praca?

• Dobry doradca zaczyna od profesjonalnej diagnozy i wywiadu, w ramach którego bada m.in. zainteresowania, osobowość, umiejętności oraz wartości klienta. Zadaniem doradcy nie jest przekazywanie jedynie suchych informacji na temat rynku, potrzebnych dyplomów czy ofert pracy. To jest właściwie etap końcowy – wyjaśnia Aleksandra Szurek, doradca zawodowy i coach ICC, pomysłodawczyni warsztatu „Tajniki pracy doradcy zawodowego” w AFiBV. – Powiedziałabym, że to taki zawód z misją. Doradca zawodowy, realnie pomaga w wyznaczeniu satysfakcjonującej drogi edukacyjnej, ale i zawodowej, na każdym etapie. Prowadzimy diagnozę, pokazujemy możliwości, motywujemy, inspirujemy, wspieramy w rozwoju zawodowym – dodaje A. Szurek.

Uczestnicy warsztatu „Tajniki pracy doradcy zawodowego” dowiedzą się, jaka wiedza jest wymagana w tym zawodzie, jakie należy skończyć studia, gdzie odbyć przydatne kursy. Poznają wybrane narzędzia pracy doradcy zawodowego oraz kodeks etyczny. – Aby przekazać tę wiedzę wykorzystane zostaną rozmaite metody warsztatowe, testy, burze mózgów, dyskusje – podkreśla Szurek. –  udziału w warsztacie zapraszam osoby, które myślą o zmianie zawodu lub samozatrudnieniu i szukają niszy idealnej dla siebie, a także wszystkich pragnących poszerzyć swoje kwalifikacje o dodatkową profesję – zachęca pomysłodawczyni spotkania.

Warsztat „Tajniki pracy doradcy zawodowego” odbędzie się 28 lutego 2015 r. w godz. 10.00-15.30, sala 114
w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie, przy ul. Stokłosy 3 (stacja metra Stokłosy).

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc – wystarczy wypełnić

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Aleksandra Szurek jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem, doradcą zawodowym, coachem ICC, konsultantem Career Direct oraz Personality ID, wykładowcą akademickim, trenerem, superwizorem.

Dowiedz się więcej o studiach
Doradztwo Zawodowe i Zarządzanie Talentami

Znajdziesz nas również na Facebooku.
Dołącz do nas!