UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Fundusz stypendialny dla studentów z Ukrainy

Fundusz stypendialny dla studentów z Ukrainy

kobieta, absolwent, Ukraina

W Uczelniach Vistula studiuje obecnie prawie półtora tysiąca Ukraińców. Wojna zburzyła ich świat. Zniszczyła ich plany i marzenia. Oni sami i ich rodziny tracą domy, pracę i dochody. Znaleźli się w obliczu katastrofy i totalnej niepewności jutra.

Naszym obowiązkiem jest pomóc młodym Ukraińcom, którzy mimo potwornej wojny mają edukacyjne ambicje. W dowód solidarności i wsparcia Uczelnie Vistula tworzą specjalny fundusz stypendialny, którego beneficjentami będą studenci i studentki z Ukrainy.

Zapraszamy firmy i osoby prywatne do zasilania tego funduszu poprzez wpłatę darowizn na rzecz Uczelni. Dzięki wsparciu biznesu młodzi ludzie z Ukrainy nadal będą mogli kształcić się. Będą mieli szansę zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności, aby w przyszłości budować lepszy świat, świat bez wojny.

Środki będą przekazywane na zasilenie funduszu stypendialnego dla studentów z Ukrainy. Darczyńca może także dokonać wyboru kierunku studiów, który chce wspierać lub może wpłacić darowiznę na cel ogólny.

Doświadczenie wskazuje, że współpraca środowiska akademickiego z biznesem przynosi wszystkim ogromne korzyści.

Fundusz stypendialny stworzy studentom z Ukrainy możliwość pozyskania środków na finansowanie kształcenia oraz możliwość znalezienia dobrego miejsca zatrudnienia bezpośrednio po ukończeniu studiów.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest organizacją prowadzącą działalność w zakresie pożytku publicznego.

Zgodnie z ustawami o podatkach dochodowych, nasi Darczyńcy mogą odliczyć darowiznę od podstawy opodatkowania. Odliczenie nie może być większe niż:

  • dla osób fizycznych do kwoty nieprzekraczającej 6% uzyskanego dochodu
  • dla osób prawnych do kwoty nieprzekraczającej 10% uzyskanego dochodu

Dla Darczyńców warunkiem odliczenia darowizny do dochodu jest przekazanie jej w formie pieniężnej na rachunek bankowy Uczelni.

Podstawa prawna:
– osoby fizyczne na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26.07.1991 roku (z późniejszymi zmianami) art. 26 ust. 1 pkt. 9;
– osoby prawne na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992 r. (z późniejszymi zmianami) art. 18 ust.1 pkt.1;
– Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (z późniejszymi zmianami) art. 3 ust.2 i art. 4 ust.1.

Firmy zainteresowane współpracą z Uczelniami Vistula w zakresie funduszu stypendialnego dla obywateli Ukrainy prosimy o kontakt z koordynatorem programu:

Ewa Wolniewicz
e.wolniewicz@vistula.edu.pl

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.