UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Finał projektu stażowego „Młodzi z doświadczeniem”

Finał projektu stażowego „Młodzi z doświadczeniem”

Projekt stażowy „Młodzi z doświadczeniem” finansowany przez UE dobiegł końca. Od maja do września 64 studentów AFiB Vistula ukończyło płatne staże 24 firmach partnerskich Uczelni. Aż 50% stażystów otrzymało od razu propozycję pozostania w firmach jako pracownicy!

W dniach 22 i 24 września Biuro Karier AFiB Vistula zorganizowało uroczyste spotkanie dla stażystów i przedstawicieli firm partnerskich z projektu, takich jak: CBRE Corporate Outsourcing, Polkomtel, Polskie Koleje Państwowe, Saint-Gabain Polska, Piłka Na Hali, Puro Hotel, Polska Izba Turystyki, Sound Garden Hotel.

Rektor AFiB Vistula dr Marek Kulczycki pogratulował wszystkim stażystom wręczył im certyfikaty ukończenia staży i szkoleń. Najaktywniejsi uczestnicy dzielili się także swoimi doświadczeniami ze spotkań z Mentorami, w których wzięli udział wygrywając konkurs „Festiwal Talentów”.

Partnerzy biznesowi podsumowując program pokreślili kilka unikalnych cech wyróżniających Vistulę jako uczelnię partnerską. Mówili m. in.: o dobrym przygotowaniu studentów do interview, o profesjonalnych CV wyróżniających wielu z nich, o dużej liczbie studentów znających wiele języków obcych. Pani Dominika Brodacka – przedstawiciel CBRE – zaznaczyła, że bardzo istotne we współpracy jest wsparcie procesu rekrutacji przez Biuro Karier. Efekty rekrutacji i staży były dla firmy bardzo pozytywne – zaprosili na staże 13 studentów, a aż 7 z nich zaoferowali dalszą pracę w korporacji. Wszyscy pracodawcy wypowiadali się pozytywnie o zaangażowaniu i motywacji prezentowanej przez naszych studentów. Chwalili ich zdolności budowania relacji i szybkiej adaptacji w nowych organizacjach. Wielu stażystów wyróżniło się wysokimi zdolnościami analitycznymi.

Zarówno studenci jak i pracodawcy zaznaczali, że bardzo ważnym wsparciem dla rozwoju kompetencji uczestników programu były dodatkowe jego elementy takie jak warsztaty rozwoju przedsiębiorczości, komunikacji i pracy zespołowej oraz diagnoza talentów na podstawie testu Gallupa.

Andriy Blyzniukov, student, który w trakcie stażu otrzymał już ofertę pracy w CBRE, trafnie podsumował program: „Bardzo dziękuję osobom z Biura Karier, że mnie namówiły do udziału w projekcie oraz mojej nowej firmie za docenienie mojej pracy i zaangażowania. To było bardzo trudne połączyć w jednym czasie tak wiele aktywności – staż w wymiarze full time, warsztaty kompetencji oraz pisanie pracy dyplomowej. Ale nauczyło mnie to doświadczenie, że w życiu może być nieraz ciężko, ale musimy umieć się do niego dostosować i wciąż poszerzać horyzonty”.

Pan Rektor – Marek Kulczycki – potwierdził, że nie chcemy studentom obiecywać, że będzie łatwo: „Naszym celem jako uczelni biznesowej nie jest podawanie na tacy studentom wiedzy oraz atrakcyjnych ofert pracy. Chcemy Was nauczyć jak dzisiaj prawdziwy biznes wygląda. Naszym sukcesem będzie nauczenie Was myślenia i radzenia sobie w różnych okolicznościach.”

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.