Strona główna / News / Finał III Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości

Finał III Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości

13 kwietnia 2015r. w Krakowie odbył się Finał III Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości organizowanego przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula oraz VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie.

Uczestników Finału przywitali honorowi goście: p. Dariusz Dunajewski – Wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, p. Halina Wesołowska – Wicedyrektor MCDN, p. Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty, p. Marta Patena – Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa, p. Paweł Szostak – Główny Specjalista ds. Przedsiębiorczości, Departament Wsparcia Przedsiębiorczości MARR, p. Anna Dymna – Prezes Fundacji „Mimo Wszystko” oraz p. Sebastian Kwaśny – Dyrektor Działu Bioinformatyki i Członek Zarządu Selvita S.A.

Podczas tegorocznej edycji Finału, przed Kapitułą Turnieju, 10 najwyżej ocenionych i zakwalifikowanych do Finału szkół ponadgimnazjalnych przedstawiło w formie prezentacji multimedialnej oraz spotu reklamowego projekt kampanii społecznej „Możesz zmienić świat na lepszy”. Każdą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół uczniowski.

Zwycięzcami Turnieju zostali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie: Kamil Musiałowski, Artur Raczkowski, Sławomir Szydłowski.

Laureaci zaprezentowali projekt pt. Jazda z głową. Projekt dotyczył problematyki doboru odpowiedniego kasku. Zwycięski zespół za cel kampanii postawił wzrost świadomości społeczeństwa i edukację młodych, początkujących motocyklistów. Główny temat stanowiły zagrożenia wynikające ze złego doboru kasku.

Zwycięzcy Turnieju otrzymali: puchar Rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula, który w imieniu władz wręczyli dr Agnieszka Knap – Stefaniuk – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz mgr Wojciech Zagórny – Dyrektor VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, drukarkę laserową MS310d ufundowaną przez firmę Lexmark Polska, tablety ufundowane przez firmę Tartel Sp. z o.o., nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Nowa Era, Explanator oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty, słodycze ufundowane przez firmę Bahlsen Polska oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Selvita.

II miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera z Wadowic: Kinga Góra, Ewelina Kozik, Klaudia Łopata, które zaprezentowały projekt pt. Z wirtualu do realu, którego założeniem było przekonanie młodzieży, iż rzeczywistość jest ciekawsza od ciągłego przebywania w cyberprzestrzeni.

III miejsce zajęli uczniowie z Technikum im. ks. prof. J. Tischnera z Limanowej: Iwona Bugajska, Damian Duliński, Przemysław Stochmal. Prezentowana kampania społeczna pt. Wygraj życie dotyczyła problemu społecznego, jakim jest hazard. Celem kampanii było zwiększenie świadomości społeczeństwa dot. nadużywania gier hazardowych oraz ich negatywnych skutków działania

Laureaci II i III miejsca otrzymali drukarki laserowe MS310d ufundowane przez firmę Lexmark International Polska Sp. z o.o., nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Nowa Era, Explanator, słodycze ufundowane przez Bahlsen Polska, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Laboratorium ® Marketing Division oraz przez firmę Leon Software.

Uczniowie z zespołów, które zajęły I, II i III miejsce otrzymali także nagrodę od firmy Capgemini – ufundowany udział w warsztatach.

Kapituła Turnieju przyznała również wyróżnienie dla uczniów Technikum nr 2 w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem: Zofia Chorążewska, Dalin Krzyściak, Mateusz Łapka na temat szarej strefy. Nagrody rzeczowe dla tego zespołu zostały ufundowane przez firmę Pixonet.

Wszyscy Finaliści III Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości otrzymali słodkie upominki od firmy Bahlsen Polska Sp. z o.o. Sp. k., nagrody książkowe od Wydawnictwa Nowa Era oraz Explanator, rabaty na Hosting – ufundowane przez firmę Tartel (operatora telefonii internetowej HaloNet.pl oraz Megahost.pl – serwerów WWW) oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości a także listy gratulacyjne od organizatorów.

Podczas obrad Kapituły Turnieju uczniowie, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście mieli przyjemność uczestniczyć w ciekawych wystąpieniach: p. Moniki Wrzosek, koordynatora projektu systemowego „Małopolskiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, pt. Inwestujemy w przedsiębiorcze pomysły!, p. Ewy Dziadyk, kierownika Działu PR Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która przedstawiła działanie Fundacji oraz dr Marcina Urbaniaka, wykładowcy AFiBV, pt. Czym jest biznes odpowiedzialny? Główne idee, założenia i cele.

Patronat honorowy nad III Małopolskim Turniejem Przedsiębiorczości objęli:

• Wojewoda Małopolski – Jerzy Miller
  • Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa
  • Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski
  • Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Bogusław Kośmider
  • Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa – Marta Patena
  • Aktorka, Prezes Fundacji „Mimo Wszystko” – Anna Dymna
  • Małopolski Kurator Oświaty – Aleksander Palczewski
  • Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Jarosław Chodźko
  • Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości – Zbigniew Modrzewski
  • Prezes Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. – Wiesław Bury
  • Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości – Rafał Solecki