UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Dziesiąta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na e-start”

Dziesiąta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na e-start”

Już w najbliższy piątek, 9 grudnia odbędzie się finał 10. Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na e-Start”. Konkurs jest przygotowany przez Agencję Tłumaczeń i Szkołę Języków Obcych Skrivanek. Na zwycięzców czekają nagrody.

Konkurs jest adresowany do studentów filologii angielskiej, niemieckiej lub kierunków pokrewnychktórzy chcą doskonalić się w dziedzinie tłumaczeń pisemnych. Celem jest zachęcenie ich do podnoszenia kwalifikacji językowych i translatorskich, ułatwienie wejścia na rynek pracy, zapoznanie się ze specyfiką tłumaczeń biznesowych z różnych branż oraz lepsze przygotowanie do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.

Konkurs odbywa się zdalnie w dwóch etapach. Uczestnicy wykonują tłumaczenia w ustalonym przez organizatora darmowym programie online. Zabronione jest korzystanie z silników do tłumaczeń maszynowych typu Google Translate, DeePL lub podobnych. Agencja Skrivanek doskonale zna rynek tłumaczeniowy, dlatego na konkurs zawsze są wybierane teksty użytkowe, wymagające znajomości języka biznesowego, które są imitacją tych, jakie najczęściej dostarczają klienci do tłumaczenia. 

Nagrodą główną są 3-miesięczne płatne praktyki zdalne w Agencji Skrivanek. Ich uczestnicy otrzymają realne zlecenia tłumaczeniowe, a ich prace będą oceniane przez opiekuna. Praktykanci na bieżąco będą otrzymywać informacje na temat swojej pracy i postępów. Taka forma szkolenia pozwala szybko wdrożyć się w pracę tłumacza freelancera i poznać sposób pracy profesjonalnej agencji translatorskiej.

Konkurs odbywa się zdalnie. Umożliwia to najlepszym studentom, nawet z najodleglejszych zakątków Polski, rozwój umiejętności i zdobywanie doświadczenia przed wejściem na rynek pracy. 

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach tego wydarzenia.

Partnerem Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na e-start” jest kierunek Filologia Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.