UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / dr Emanuel Kulczycki przeszkoli naukowców z popularyzacji wiedzy

dr Emanuel Kulczycki przeszkoli naukowców z popularyzacji wiedzy

O awansie w świecie naukowym coraz częściej decydują punkty, liczba artykułów w czasopismach filadelfijskich (ministerialnych) lub liczba cytowań. Jak się w tym ilościowym świecie poruszać? Dr Emanuel Kulczycki poprowadzi szkolenie dla naukowców 19 maja w godz. 10.00-13.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Liczba miejsc ograniczona. 

Uczestnicy szkolenia  zdobędą wiedzę z zakresu „strategii” publikacji, nauczą się lepiej zarządzać swoimi publikacjami oraz poznają mechanizmy, jakie stoją za publikowaniem. Dowiedzą się także, jak budować ścieżkę własnej kariery naukowej.

– Wielu naukowców koncentruje się na swoich badaniach, a mniejszą wagę przywiązuje do strategii upowszechniania rezultatów pracy. Warsztat ma dostarczyć kompetencji tym osobom, które chcą podnieść swoją skuteczność w obszarze publikowania – tłumaczy dr hab. Jakub Brdulak współpracujący z Akademią Finansów i Biznesu Vistula, organizator warsztatów. –  Dr Emanuel Kulczycki na co dzień zajmuje się komunikacją naukową. Uczestnicy  warsztatów otrzymają od niego wiele praktycznych wskazówek – zapewnia Brdulak.

Podczas warsztatu zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • interes autora a interes uczelni – jak to pogodzić,
  • podstawowe wskaźniki bibliometryczne (liczba cytowań, indeks Hirscha, Impact Factor, SIF, Altmetrics),
  • publikowanie w otwartym dostępie – Open Access, Open Science, Creative Commons,
  • dlaczego ocenia się dorobek naukowców,
  • czym jest naukometria i jak „działa” w polskim systemie polityki naukowej,
  • dostępność i widoczność – jak są ze sobą powiązane,
  • od czego zacząć budowanie swojego wizerunku naukowego w sieci,
  • jak i gdzie udostępnić swoje publikacje,
  • na co zwracać uwagę przy publikowaniu.

Zapisy i płatności 

Na warsztat obowiązują zapisy. Zarejestruj udział TUTAJ 
Opłata za udział w warsztacie wynosi 50 zł, która należy wpłacić na konto PL09 1050 1025 1000 0023 4413 0154,
tytuł wpłaty: „CEHEVU, 19 maja”

Ostateczny termin przelewu: 16 maja do godz. 11.00

Miejsce:

Akademia Finansów i Biznesu Vistula
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
19 maja w godz. 10.00-13.00
aula 1

Dr Emanuel Kulczycki – jest filozofem, komunikologiem i blogerem, który zajmuje się teorią komunikacji oraz bloguje o komunikacji naukowej. Stara się wspierać ruch Otwartej Nauki. Obronił pracę doktorską pt. Komunikacja jako dyscyplina praktyczna. Na blogu „Warsztat badacza” pisze o narzędziach badawczych, programach komputerowych oraz przepisach prawnych regulujących pracę naukową. Stara się objaśniać to, jak zrozumieć procesy funkcjonowania i zarządzania nauką. Doradza czasopismom naukowym w zakresie całego procesu wydawniczego: od zakładania periodyku do aplikowania na wykaz czasopism punktowanych.

Prowadzi warsztaty i seminaria z komunikacji naukowej. Pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Politechnice Poznańskiej (projekt „Czas Zawodowców”). Jest członkiem IV kadencji Rady Młodych Naukowców (organu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz Komitetu Nauk Filozoficznych PAN. Jest współzałożycielem Culture and Communication Research Group.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.