UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Dochodzenie zadośćuczynienia w polskim systemie prawnym

Dochodzenie zadośćuczynienia w polskim systemie prawnym

Początek: czw., 23 kwi 2015, 10:00
Koniec: czw., 23 kwi 2015, 16:00

Zadośćuczynienie na rzecz poszkodowanego i najbliższych członków rodziny w orzecznictwie sądów powszechnych i Trybunału Konstytucyjnego budzi zawsze wiele powodów do dyskusji. Zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 23 kwietnia 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula 

Program konferencji obejmuje istotne problemy, które dotyczą dochodzenia zadośćuczynienia z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Tematyka ta dotyczy zarówno, ubezpieczycieli, poszkodowanych, prawników oraz sądów. Przedmiotem spotkania będzie przedstawienie i przedyskutowanie zasad kształtowania instytucji zadośćuczynienia w rozumieniu tzw. sprawiedliwości społecznej.

Program przewiduje wystąpienia przedstawicieli wybitnych znawców problematyki zarówno od strony ustawodawczej, jak i wykonawczej. Dr Józef Zych – Marszałek Senior Sejmu obecnej kadencji, wiceprzewodniczący Nadzwyczajnej Komisji ds. Zmian w Kodyfikacjach skoncentruje się na ustaleniu zadośćuczynienia według doktryny oraz orzecznictwa Sądów Powszechnych. Z kolei Jerzy Kozdroń – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zaprezentuje doświadczenia i uwagi praktyczne dotyczące ustalania zadośćuczynienia. Zdzisława Cwalińska-Weychert – wiceprezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego opowie o konsekwencjach uchwał Sądu Najwyższego poszerzających zakres dóbr osobistych z art. 448 k.c. dla praktyki ubezpieczeniowej. Mariusz Wichtowski – prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych nawiąże do tematyki zadośćuczynienia – kto je otrzymuje i czyim kosztem.

Konferencja skierowana jest do sektora ubezpieczeń, w szczególności: kadry kierowniczej nadzorującej likwidację szkód z tytułu OC, likwidatorów szkód komunikacyjnych, Radców Prawnych, kancelarii prawnych, podmiotów ubezpieczeniowych, firm doradczych.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.