DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Dobry sezon touroperatorów. Turyści wydają coraz więcej

Dobry sezon touroperatorów. Turyści wydają coraz więcej

Sezon letni 2019 zakończy się dla touroperatorów lepszym wynikiem niż poprzedni. Takie prognozy przedstawili uczestnicy konferencji podsumowującej Raport Touroperatorzy 2018. Są wyższe ceny i dobre wypełnienie miejsc w samolotach. Rośnie też sprzedaż usług dodatkowych i dynamiczne pakietowanie.

Prelegentami tegorocznej edycji konferencji podsumowującej Raport Touroperatorzy 2018 byli wykładowcy Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Dr Krzysztof Łopaciński przedstawił sytuację na rynku światowym, ale odniósł się również do dyskusji o naszej rodzimej branży. W jego ocenie touroperatorzy będą mieli w tym roku lepsze wyniki finansowe, ale będą je zawdzięczać wyższym cenom a nie większej liczbie klientów. Mówił też o rosnącym znaczeniu dynamicznego pakietowania. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na prezentację w wyszukiwarce i rezerwację kilku produktów turystycznych jednocześnie, np. biletu lotniczego, hotelu i samochodu.

Dr Piotr Kociszewski, prodziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, zwrócił z kolei uwagę na wielowymiarowość branży i mnogość wyzwań, z jakimi spotykają się biura podróży. Overtourism, konieczność spełnienia oczekiwań klientów, wycieczki tematyczne, oferty dostosowane do różnych grup klientów, ale też zbyt wysokie zabezpieczenia finansowe dla touroperatorów, czy toczące się dyskusje wokół regulacji lub uwolnienia zawodu przewodnika – to problemy, które w tym samym stopniu dotykają turystycznych gigantów jak i średnie oraz małe firmy.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.