UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Czy Diego poradzi sobie z kocim gangiem? To zależy tylko od ciebie

Czy Diego poradzi sobie z kocim gangiem? To zależy tylko od ciebie

Marcin Krawczak, student informatyki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, wraz z przyjaciółmi zaprojektował mobilną platformówkę. Akcja dzieje się w Chicago. Diego, główny bohater, musi poradzić sobie z kocim gangiem, który opanował miasto. Do dyspozycji ma pełen arsenał broni. Gra jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Autorzy projektu o sobie:
Jesteśmy grupą młodych osób pełnych pasji i determinacji. Chcemy pomagać innym i zmieniać to, co zmienić możemy na lepsze. Nasz pomysł będzie obejmować niewykorzystaną niszę, dotyczącą wprowadzenia innowacyjnych narzędzi, ułatwiających korzystanie z gier dla osób z niepełnosprawnościami. Na rynku jest bardzo mało gier, które mają na tyle prostą nawigację, aby mogli z nich korzystać wszyscy. Dlatego dajemy możliwość zmiany rodzaju sterowania, zwiększenie kontrastu grafiki i zamianę barw (dla osób niedowidzących), bezproblemową obsługę jedną ręką.
Marcin Krawczak, Ola Korzeniewska, Patryk Chodzyński

Uczelnia realizuje projekty