UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Czy czeka nas nowa „zimna wojna”? Amerykański ekspert o relacjach niemiecko-rosyjskich

Czy czeka nas nowa „zimna wojna”? Amerykański ekspert o relacjach niemiecko-rosyjskich

Wydarzenia na Ukrainie doprowadziły do poważnego zwrotu w relacjach niemiecko-rosyjskich. Czy czeka nas nowa „zimna wojna” i jak w przyszłości układać stosunki z Rosją? Więcej na ten temat opowie dr Stephen Szabo, dyrektor Transatlantic Academy w Waszyngtonie. Spotkanie odbędzie się 18 marca 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wstęp wolny.

Dr Stephen F. Szabo, który jest autorem niedawno wydanej książki nt. stosunków Niemiec i Rosji, będzie opowiadał o roli Niemiec w rozwiązywaniu konfliktu na Wschodzie Ukrainy. Jak z perspektywy Waszyngtonu wygląda przywództwo w europejskiej polityce zagranicznej? Czego oczekują Stany Zjednoczone, które same są zainteresowane zwrotem swojej polityki w kierunku Azji?

– Z perspektywy USA świat wygląda inaczej niż nam się wydaje. Dla nich Rosja jest jednym z problemów i to wcale nie najważniejszym. Ja sam przekonałem się o tym pracując dłużej w Waszyngtonie. Dlatego to Europa musi wziąć przywództwo
w rozwiązywaniu konfliktu z Rosją – podkreśla dr Bartłomiej E. Nowak, kierownik katedry Stosunków Międzynarodowych
w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, na warszawskim Ursynowie,
18 marca 2015 r. w godz. 16.00-17.00, w auli 5 (ul. Stokłosy 3, stacja metra Stokłosy).
Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim.

Dr Stephen F. Szabo jest dyrektorem Transatlantic Academy w Waszyngtonie, profesorem studiów europejskich i byłym dziekanem ds. akademickich w School of Advanced International Studies, John Hopkins University. Specjalizuje się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa Niemiec i w stosunkach transatlantyckich. Niedawno ukazała się jego książka „Niemcy, Rosja i powrót geoekonomii”.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.