Cykl debat Viva FEMINAE! Czyli jak budować kapitał przez porozumienie
Instytut badań w dyscyplinie Nauki o Polityce i Administracji, kierunek Stosunki Międzynarodowe oraz Instytut Vox Feminae zaprasza na debatę Równość a równe szanse – o czym należy wiedzieć i dlaczego warto znać różnice. Trendy i ewolucja rynku pracy. Wydarzenie odbędzie się 20 marca o godz. 10:00 w auli A7.
Marzec to Miesiąc Kobiet i dlatego właśnie w marcu rozpoczynamy cykl spotkań Viva Feminae! Przyjdź i dowiedz się więcej o równym traktowaniu w miejscu pracy, stereotypach oraz sposobach przełamywania barier.
O tym jak dbać o równe szanse w pracy, w jaki sposób równość szans przekłada się na sytuację ekonomiczną państwa oraz jak budować kulturę wspierającą równość szans będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi. Są to:
- Andrzej Kubisiak – zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, odpowiedzialnym za obszar rynku pracy w Polskim Instytucie Ekonomicznym. Wcześniej członek Rady Rynku Pracy działającej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, następnie Dyrektor Zespołu Analiz i Komunikacji odpowiadał m.in. za opracowywanie cyklicznych raportów rynkowych nt. procesów migracyjnych i kluczowych trendy na rynku pracy dla wiodącej firmy HR w Europie Środkowo-Wschodniej.
- Rafał Sekuła – dyrektor HR firmy Emitel SA – praktykiem z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym, zarządzający obszarem HR w dużych organizacjach biznesowych (m.in. TP S.A., PKN ORLEN S.A., BRW S.A., FAMUR S.A., PGL S.A., prawnik i ekonomista, certyfikowany coach ICC, specjalista w obszarze zmiany kultury organizacji, posiadający ekspercką wiedzę i znajomość trendów w obszarze HR oraz bogate doświadczenie w zakresie relacji ze związkami zawodowymi.
- Joanna Łukiewicz – project menadżerką w National Westminster Bank Group z przeszło 15-letnim stażem w międzynarodowym sektorze finansowym, prowadząca projekty technologiczne, w których stawia na budowanie kultury współpracy i zaufania, liderka Pracowniczej Sieci Kobiet w NatWest Polska. Z pasją realizuje misję budowania miejsca pracy, które sprzyja różnorodności w wielu aspektach, a szczególnie w kontekście płci. Od kilku lat mentorka w programach zarówno wewnętrznych, jak i poza firmą, jak IT for She.
- Magdalena Grzankowska – Prezes Zarządu Fundacji PFR, działaczka społeczna posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów w obszarze event marketingu, HR oraz CSR. Przez 6 lat pracowała w branży HR koordynując projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Od 2019 roku jest zaangażowana w działalność sponsoringową Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zarządza zespołem Fundacji PFR. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Polityka Społeczna oraz studiów podyplomowych z zakresu Funduszy Unijnych w Krakowie, Prawa Pracy na UW oraz Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Państwowej Akademii Nauk. Prywatnie mama dwójki przedszkolaków. Miłośniczka tańca i podróży.
- Aneta Kiełczewska – badaczka społeczno-ekonomiczna w Polskim Instytucie Ekonomicznym, autorka analiz, raportów i artykułów naukowych. Zajmuje się m.in. tematyką rynku pracy, polityki rodzinnej, postaw społecznych, problematyki przenikania się życia zawodowego i prywatnego oraz wpływu rodzicielstwa na sytuację zawodową. Jest także członkinią rady programowej Fundacji Share the Care promującej partnerski model rodziny i budowanie kultury organizacyjnej sprzyjającej równości płci i równości rodzicielskiej.
Moderatorem debaty będzie Agnieszka Zaborowska – adwokat, założycielka ZABOROWSKA Kancelaria Adwokacka. Specjalistka z zamówień publicznych oraz publicznych projektów budowlanych, w szczególności inwestycji drogowych i kolejowych. Wyróżniona na liście najwybitniejszych prawniczek w biznesie FORBES 2023. Wykładowca akademicki. https://www.linkedin.com/in/agnieszka-adach-0a45a72a/
Transmisja z debaty będzie dostępna na Facebooku Grupy Uczelni Vistula.
Zapraszamy do udziału w debacie oraz do zadawania pytań.
20 marca, godz. 10:00, aula A7