UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Co wynika z kampanii wyborczej USA dla polityki wewnętrznej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych

Co wynika z kampanii wyborczej USA dla polityki wewnętrznej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych

Początek: wt., 15 lis 2016, 10:00
Koniec: wt., 15 lis 2016, 12:00

Instytut Stosunków Międzynarodowych  Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na otwarte Seminarium Naukowe na temat: „Co wynika z kampanii wyborczej USA  dla polityki wewnętrznej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych”. Wprowadzenie do dyskusji przedstawią: redaktor Bartosz Węglarczyk i prof dr hab. Longin Pastusiak. Seminarium odbędzie się 15 listopada br. w sali 21 Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, ul. Stokłosy 3.

Wybory prezydenckie w USA nie są wydarzaniem wyłącznie amerykańskim. W związku z rolą i miejscem Stanów Zjednoczonych w międzynarodowym układzie sił świat uważnie śledzi  prezydencką kampanię wyborczą i zastanawia się co wynika z rezultatów wyścigu do Białego Domu nie tylko dla przyszłej polityki wewnętrznej i zagranicznej USA, ale również dla sytuacji międzynarodowej.

Kampania wyborcza ma swoje specyficzne cechy. Odbywa się m.in. w warunkach głębokiego kryzysu zaufania społeczeństwa amerykańskiego do establishmentu waszyngtońskiego, a głowni rywale do prezydentury więcej uwagi poświęcają  wzajemnym polemikom aniżeli prezentowania programów konstruktywnego rozwiązania problemów trapiących dzisiejsze społeczeństwo amerykańskiej.

Nowy prezydent  Stanów Zjednoczonych stanie przed koniecznością uporania się z wewnętrznymi i zewnętrznymi problemami w polityce amerykańskiej. Czy na podstawie przebiegu  kampanii wyborczej i programu wyborczego zwycięskiego kandydata możemy  pokusić się o prognozę polityki nowej administracji  i co z niej  wynika dla USA, świata, Europy i dla Polski. O tym zamierzamy podyskutować na najbliższym seminarium Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula, w dniu 15 listopada br. o godz. 10:00 w sali 21.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.