UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Brytyjskie koncepcje transformacji Unii Europejskiej

Brytyjskie koncepcje transformacji Unii Europejskiej

Jak kształtowały się brytyjskie koncepcje integracji europejskiej? Jakie jest obecne stanowisko Wielkiej Brytanii wobec mechanizmu funkcjonowania Unii Europejskiej? Więcej na ten temat mówił dr Zygmunt Janiec podczas seminarium, które odbyło się 9 grudnia 2014 r.

Podczas wykładu dr Zygmunt Janiec omówił następujące zagadnienia:

  1. Uwarunkowania brytyjskiej polityki wobec powojennych projektów integracji europejskiej (zachodnioeuropejskiej).
  2. Ambiwalentna polityka Wielkiej Brytanii wobec pierwszych, powojennych projektów integracji europejskiej.
  3. Nieudane próby zmiany przebiegu procesu integracji zachodnioeuropejskiej z zewnątrz (Plan R. Maudlinga, EFTA).
  4. Polityka modyfikacji instytucji integracyjnych od wewnątrz.
  5. Obecne brytyjskie koncepcje zmiany zasad i mechanizmu funkcjonowania Unii Europejskiej:
  6. propozycje ośrodków badawczych i autorskie,
  7. propozycje premiera D. Camerona.
  8. Ocena zasadności i szans realizacji brytyjskich koncepcji transformacji Unii Europejskiej.

Organizator: Instytut Stosunków Międzynarodowych Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula.

Dr Zygmunt Janiec – ekspert w zakresie brytyjskiej polityki zagranicznej, integracji europejskiej, polityki zagranicznej USA, międzynarodowego otoczenia przedsiębiorczości, dyplomacji ekonomicznej i publicznej. W Sejmie RP odpowiadał za kontakty międzynarodowe i ustawodawstwo gospodarcze.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.